Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka America's Army: Special Forces - Overmatch (PC)
OkładkaAmerica's Army: Special Forces - Overmatch (PC)

America's Army: Special Forces - Overmatch PC

America's Army: Special Forces-Overmatch to kolejny krok na drodze rozwoju znakomitej i darmowej zarazem, taktycznej gry akcji tworzonej przez programistów pod kuratelą Armii Amerykańskiej.

Akcji | FPP | współczesne konflikty | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

America's Army: Special Forces - Overmatch Premiera PC

14września2006

producent: U.S. Army wydawca: U.S. Army Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do America's Army: Special Forces - Overmatch

Battlefield 2

Delta Force: Helikopter w Ogniu

Joint Operations: Typhoon Rising

America's Army: Special Forces-Overmatch to kolejny krok na drodze rozwoju znakomitej i darmowej zarazem, taktycznej gry akcji tworzonej przez programistów pod kuratelą Armii Amerykańskiej. America's Army od samego początku korzystała z najnowszych rozwiązań graficznych firmy Epic, nie inaczej jest i tym przypadku, gdyż Overmatch napędza Unreal Engine 2,5. W znaczny sposób wpłynęło to na wygląd całej gry, otoczenia i modele postaci czy poszczególnych broni. Identycznie jest w kwestii oddziaływań fizycznych (w tym balistyki pocisków, czy stref uszkodzeń ludzi i pojazdów), za które od czasów pojawienia się America's Army: Special Forces odpowiada KARMA engine.

W stosunku do poprzednich odsłon znacznie zmieniła się budowa i założenia gry. Co prawda całość nadal nastawiona jest na pojedynki wieloosobowe w sieci Internet, ale autorzy wprowadzili trzy istotne zmiany. Przede wszystkim pojawiły się wyrafinowane procedury sztucznej inteligencji, wcześniej wykorzystywane w szkoleniu sił powietrznych US Army, które odpowiadają za zachowanie się wrogów amerykańskich żołnierzy w czasie rozgrywki w trybie kooperacji, a także w pewnych misjach treningowych. Skończono również z równym zbalansowaniem walczących ze sobą oddziałów, na rzecz zaprezentowania graczom, jak mały i dobrze wyszkolony oddział żołnierzy sił Stanów Zjednoczonych może poradzić sobie z dużo liczniejszym, ale słabo zorganizowanym i gorzej uzbrojonym przeciwnikiem. W końcu, po raz pierwszy w serii, otrzymaliśmy pełnoprawne pojazdy, których możemy używać, w tym: GMV Hummer, Stryker, BTR-60, T-62, oraz broń o dużej sile rażenia, jak choćby rakiety Javelin. W odróżnieniu od np. Battlefield 2, pojazdy nie występują licznie, lecz stanowią jednostkowe, cenne „strategiczne zasoby”, bardzo często wymagane do osiągnięcia celów misji.

Nowy America's Army to również zmieniony interfejs użytkownika, znacznie większe mapy aniżeli to miało miejsce dotychczas oraz szereg nowych broni ręcznych i modyfikacji już wcześniej zaimplementowanych, jak chociażby Remington 870 Shotgun, MP5SD6 & CZ-61 „Scorpion”, nowy M249, XM25, czy ładunki do wysadzania drzwi lub też robot TALON, przeznaczony do detonowania ładunków wybuchowych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 107 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.3 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe America's Army: Special Forces - Overmatch: 16+

America's Army: Special Forces - Overmatch Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta graficzna 256 MB (GeForce FX5700 lub lepsza)
  • 3.5 GB HDD
  • Windows 2000/XP