Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka America's Army: Special Forces - Overmatch (PC)

America's Army: Special Forces - Overmatch PC

America's Army: Special Forces-Overmatch to kolejny krok na drodze rozwoju znakomitej i darmowej zarazem, taktycznej gry akcji tworzonej przez programistów pod kuratelą Armii Amerykańskiej.

Akcji | FPP | współczesne konflikty | strzelanki

PC Windows
Okładka America's Army: Special Forces - Overmatch (PC)

producent: U.S. Army

wydawca: U.S. Army

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14września2006

America's Army: Special Forces-Overmatch to kolejny krok na drodze rozwoju znakomitej i darmowej zarazem, taktycznej gry akcji tworzonej przez programistów pod kuratelą Armii Amerykańskiej. America's Army od samego początku korzystała z najnowszych rozwiązań graficznych firmy Epic, nie inaczej jest i tym przypadku, gdyż Overmatch napędza Unreal Engine 2,5. W znaczny sposób wpłynęło to na wygląd całej gry, otoczenia i modele postaci czy poszczególnych broni. Identycznie jest w kwestii oddziaływań fizycznych (w tym balistyki pocisków, czy stref uszkodzeń ludzi i pojazdów), za które od czasów pojawienia się America's Army: Special Forces odpowiada KARMA engine.

W stosunku do poprzednich odsłon znacznie zmieniła się budowa i założenia gry. Co prawda całość nadal nastawiona jest na pojedynki wieloosobowe w sieci Internet, ale autorzy wprowadzili trzy istotne zmiany. Przede wszystkim pojawiły się wyrafinowane procedury sztucznej inteligencji, wcześniej wykorzystywane w szkoleniu sił powietrznych US Army, które odpowiadają za zachowanie się wrogów amerykańskich żołnierzy w czasie rozgrywki w trybie kooperacji, a także w pewnych misjach treningowych. Skończono również z równym zbalansowaniem walczących ze sobą oddziałów, na rzecz zaprezentowania graczom, jak mały i dobrze wyszkolony oddział żołnierzy sił Stanów Zjednoczonych może poradzić sobie z dużo liczniejszym, ale słabo zorganizowanym i gorzej uzbrojonym przeciwnikiem. W końcu, po raz pierwszy w serii, otrzymaliśmy pełnoprawne pojazdy, których możemy używać, w tym: GMV Hummer, Stryker, BTR-60, T-62, oraz broń o dużej sile rażenia, jak choćby rakiety Javelin. W odróżnieniu od np. Battlefield 2, pojazdy nie występują licznie, lecz stanowią jednostkowe, cenne „strategiczne zasoby”, bardzo często wymagane do osiągnięcia celów misji.

Nowy America's Army to również zmieniony interfejs użytkownika, znacznie większe mapy aniżeli to miało miejsce dotychczas oraz szereg nowych broni ręcznych i modyfikacji już wcześniej zaimplementowanych, jak chociażby Remington 870 Shotgun, MP5SD6 & CZ-61 „Scorpion”, nowy M249, XM25, czy ładunki do wysadzania drzwi lub też robot TALON, przeznaczony do detonowania ładunków wybuchowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 107 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.3 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Gry podobne do America's Army: Special Forces - Overmatch

Wymagania wiekowe America's Army: Special Forces - Overmatch

16+

Wymagania sprzętowe America's Army: Special Forces - Overmatch

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta graficzna 256 MB (GeForce FX5700 lub lepsza)
  • 3.5 GB HDD
  • Windows 2000/XP
Ile kosztuje darmowa America's Army
Ile kosztuje darmowa America's Army

wiadomość9 grudnia 2009

Marka America's Army bez wątpienia należy do jednej z najoryginalniejszych akcji reklamowych wszechczasów. Gra powstała z myślą o promowaniu żołnierskiej doli wśród amerykańskiej młodzieży i ze swojej roli wywiązuje się bez zastrzeżeń. Nie ma jednak róży bez kolców. W ciągu blisko dekady prac całkowity koszt projektu przekroczył kilkadziesiąt milionów dolarów.

America's Army w Księdze Rekordów Guinnessa!

wiadomość5 lutego 2009

America's Army, jeden z najbardziej popularnych shooterów online trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. Przygotowana przez amerykańską armię gra ustanowiła rekordy aż w pięciu kategoriach.

Pierwsze zdjęcia z America’s Army 3
Pierwsze zdjęcia z America’s Army 3

wiadomość14 listopada 2008

Dzisiaj ujawniono pierwsze zdjęcia z nadchodzącej trzeciej wersji niezwykle popularnej i okrutnie realistycznej sieciowej gry FPP – America’s Army. Projekt zainicjowany już kilka lat temu przez amerykańską armię ma służyć zainteresowaniu młodych ludzi służbą wojskową, chociaż przede wszystkim stał się jednym z kluczowych wirtualnych pól walki, na którym codziennie zmagają się tysiące graczy.

Nowe informacje na temat gry America’s Army w wersji 3.0

wiadomość5 lipca 2007

Już od jakiegoś czasu wiadomo, że przygotowywana jest nowa odsłona America’s Army, popularnej darmowej gry FPS nastawionej na rozgrywkę wieloosobową. Nie jest też nowością informacja o tym, ze produkcja wykorzysta opracowany przez Epic silnik Unreal Engine 3. Na oficjalnym forum gry ujawniono jednak nieco nowych faktów, które przedstawiamy poniżej.

Seria America’s Army ma już pięć lat
Seria America’s Army ma już pięć lat

wiadomość28 czerwca 2007

Stworzona w celu zachęcenia graczy do wstąpienia w szeregi amerykańskiej armii, a także jako forma propagandy ukazującej światu potęgę amerykańskiego wojska darmowa produkcja America’s Army czwartego lipca skończy pięć lat.