Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2007, 17:03

autor: Artur "Metatron" Falkowski

Nowe informacje na temat gry America’s Army w wersji 3.0

Już od jakiegoś czasu wiadomo, że przygotowywana jest nowa odsłona America’s Army, popularnej darmowej gry FPS nastawionej na rozgrywkę wieloosobową. Nie jest też nowością informacja o tym, ze produkcja wykorzysta opracowany przez Epic silnik Unreal Engine 3. Na oficjalnym forum gry ujawniono jednak nieco nowych faktów, które przedstawiamy poniżej.

Już od jakiegoś czasu wiadomo, że przygotowywana jest nowa odsłona America’s Army, popularnej darmowej gry FPS nastawionej na rozgrywkę wieloosobową. Nie jest też nowością informacja o tym, że produkcja wykorzysta opracowany przez Epic silnik Unreal Engine 3. Na oficjalnym forum gry ujawniono niedawno nieco nowych faktów, które przedstawiamy poniżej.

  • Tytuł, w skróconej formie brzmiący AA3, odnosić się będzie do wersji 3.0. Nie oznacza to jednak, że po wypuszczeniu gry twórcy spoczną na laurach. Podobnie jak w przypadku poprzednich odsłon, będą dbali o wydawanie coraz lepszych, poprawionych wersji.
  • AA3 jest opracowywana całkowicie od podstaw. Możemy więc spodziewać się wielu nowych elementów, misji, dźwięków oraz rodzajów broni.
  • Gra powinna ukazać się jesienią 2008 roku.
  • Wymagania sprzętowe nie zostały jeszcze określone. Twórcy pracują nad tym, by w pełni wykorzystać nowe technologie. Najprawdopodobniej do gry będzie potrzebny sprzęt o podobnej specyfikacji jak do Unreal Tournament 3.
  • Gracze będą musieli założyć nowe konta, żeby bawić się w AA3. Nie oznacza to jednak, że osoby, które długie godziny poświęciły na grę w AA2, nie zostaną nagrodzone.
  • AA3 będzie posiadać wsparcie zarówno dla DirectX 9, jak i DirectX 10. Będzie można ją uruchomić pod Windowsem XP oraz Vistą.
  • Wypuszczenie nowej edycji America’s Army nie będzie oznaczało końca wsparcia dla AA2. W planach jest jeszcze sporo dodatków i poziomów, o które w przyszłości zostanie wzbogacona wspomniana produkcja.

Nowe informacje będą pojawiać się na bieżąco w specjalnym wątku poświęconym wersji 3.0 założonym na oficjalnym forum gry.