Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka America's Army: True Soldiers (X360)

America's Army: True Soldiers X360

America's Army: True Soldiers jest taktyczną grą akcji, w której akcja jest ukazana z perspektywy pierwszej osoby. Tytuł jest swoistą interaktywną reklamą Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych.

Akcji | FPP | współczesne konflikty | taktyczne | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka America's Army: True Soldiers (X360)

producent: Red Storm

wydawca: Ubisoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

23października2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

America's Army: True Soldiers jest taktyczną grą akcji, ukazaną z perspektywy pierwszej osoby. Niniejsza pozycja stanowi kolejną część cyklu, zapoczątkowanego w 2002 roku na platformie PC i będącego swoistą interaktywną reklamą Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych. Warto zauważyć, że "Prawdziwych Żołnierzy" przygotowali pracownicy Red Storm Entertainment, którzy stworzyli m.in. Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter 2. W developingu AA: TS wykorzystano zresztą silnik YETI Engine, pochodzący z tej ostatniej pozycji.

Omawiana gra nastawiona jest przede wszystkim na zabawę wieloosobową w gronie maksymalnie szesnastu chętnych, aczkolwiek dobry wstęp do multiplayerowych bojów stanowi trening żołnierza w trybie single player. Możemy wybrać dla bohatera jedną z pięciu ról, czyli m.in. strzelca, grenadiera i snajpera. Każdą postać rozwija się w oparciu o cztery główne zdolności militarne (np. odwaga, koncentracja i celność), zasilane punktami doświadczenia, zdobywanymi dzięki zaliczaniu misji treningowych. Jeśli chcemy, to dostępne jest także szkolenie online'owe na zasadzie współzawodnictwa z innymi graczami.

Internetowy multiplayer oferuje osiem zróżnicowanych teatrów działań, stworzonych przez developerów pod ścisłym nadzorem amerykańskich doradców wojskowych. Największej frajdy dostarcza dobrze zorganizowane funkcjonowanie w grupie, a po każdej zakończonej misji można przyznać kolegom specjalne punkty szacunku, determinujące ich pozycję w ogólnym rankingu graczy. Wirtualną hierarchię urządzono na sposób militarny, więc awansuje się na wyższe stopnie, zdobywa odznaczenia etc. Wszystko oczywiście dzięki umiejętnemu operowaniu autentycznymi rodzajami broni ręcznej, należytemu współdziałaniu z innymi żołnierzami i odpowiedniemu wykorzystaniu środków wsparcia. Do tych ostatnich zalicza się chociażby RQ-11 Raven – miniaturowy bezzałogowy samolot, sterowany zdalnie i służący do rozpoznania terenu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe America's Army: True Soldiers

16+

Wymagania sprzętowe America's Army: True Soldiers

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Ile kosztuje darmowa America's Army
Ile kosztuje darmowa America's Army

wiadomość9 grudnia 2009

Marka America's Army bez wątpienia należy do jednej z najoryginalniejszych akcji reklamowych wszechczasów. Gra powstała z myślą o promowaniu żołnierskiej doli wśród amerykańskiej młodzieży i ze swojej roli wywiązuje się bez zastrzeżeń. Nie ma jednak róży bez kolców. W ciągu blisko dekady prac całkowity koszt projektu przekroczył kilkadziesiąt milionów dolarów.

America's Army w Księdze Rekordów Guinnessa!

wiadomość5 lutego 2009

America's Army, jeden z najbardziej popularnych shooterów online trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. Przygotowana przez amerykańską armię gra ustanowiła rekordy aż w pięciu kategoriach.

America's Army w wersji na Xboxa 360 grywalne na Penny Arcade Expo

wiadomość24 sierpnia 2007

Za około półtorej godziny od momentu gdy piszę te słowa, w Seattle rozpocznie się kolejna odsłona stosunkowo młodej imprezy, Penny Arcade Expo. Jednym z ciekawszych punktów tegorocznych targów PAX będzie z pewnością prezentacja najnowszej części cyklu America's Army w wersji na Xboxa 360. Oczywiście grywalnej wersji.

Nowe informacje na temat gry America’s Army w wersji 3.0

wiadomość5 lipca 2007

Już od jakiegoś czasu wiadomo, że przygotowywana jest nowa odsłona America’s Army, popularnej darmowej gry FPS nastawionej na rozgrywkę wieloosobową. Nie jest też nowością informacja o tym, ze produkcja wykorzysta opracowany przez Epic silnik Unreal Engine 3. Na oficjalnym forum gry ujawniono jednak nieco nowych faktów, które przedstawiamy poniżej.

Seria America’s Army ma już pięć lat
Seria America’s Army ma już pięć lat

wiadomość28 czerwca 2007

Stworzona w celu zachęcenia graczy do wstąpienia w szeregi amerykańskiej armii, a także jako forma propagandy ukazującej światu potęgę amerykańskiego wojska darmowa produkcja America’s Army czwartego lipca skończy pięć lat.