Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2007, 14:53

autor: Metatron

Seria America’s Army ma już pięć lat

Stworzona w celu zachęcenia graczy do wstąpienia w szeregi amerykańskiej armii, a także jako forma propagandy ukazującej światu potęgę amerykańskiego wojska darmowa produkcja America’s Army czwartego lipca skończy pięć lat.

Stworzona w celu zachęcenia graczy do wstąpienia w szeregi amerykańskiej armii, a także jako forma propagandy ukazującej światu potęgę amerykańskiego wojska darmowa produkcja America’s Army czwartego lipca skończy pięć lat. Koncentrująca się na zabawie multiplayer rozgrywka przyciągnęła już osiem i pół miliona graczy. Od swojej premiery wciąż utrzymuje się w rankingu dziesięciu najpopularniejszych gier akcji online. W związku ze zbliżającym się jubileuszem ujawniono nieco danych odnośnie samej gry, jak i jej przyszłości.

Seria America’s Army ma już pięć lat - ilustracja #1

Według informacji udostępnionych przez Armię Stanów Zjednoczonych, odnotowano już ponad 200 milionów godzin rozgrywek, co przekłada się na 3,5 miliarda sesji. Gracze uczestniczący w rozgrywkach pochodzą z czterdziestu krajów świata. Klient gry został pobrany już ponad 40 milionów razy, a fani zarejestrowali 1100 stron poświęconych produkcji.

Obecnie trwają prace nad kolejną wykorzystującą silnik Unreal Engine 3 edycją gry, która powinna zadebiutować na początku przyszłego roku.

To jednak nie wszystko, ponieważ w porozumieniu z Ubisoftem gra trafiła również na konsole. Pierwszą była wydana na starego Xboksa America’s Army: Rise of a Soldier, pozwalająca na zasmakowanie żołnierskiego życia. W przygotowaniu jest planowana na jesień bieżącego roku produkcja, która ukaże się wyłącznie na X360, America’s Army: True Soldiers. Tytuł będzie koncentrował się na rozgrywkach online toczonych za pośrednictwem Xbox LIVE. W styczniu tego roku na telefony komórkowe trafiła gra America’s Army Special Operations.

Pod szyldem America’s Army powołano do życia również inne projekty, takie jak Real Heroes, umożliwiający poznanie opowieści prawdziwych weteranów wojennych, czy też Virtual Army Experience, pozwalający na sprawdzenie swych sił w symulatorach opartych na grze America’s Army: Special Forces – Overmatch.

Więcej informacji o poszczególnych grach z serii America’s Army znajdziecie na łamach naszej encyklopedii: