Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka America's Army: Soldiers (PC)

America's Army: Soldiers PC

Gra przygodowa z elementami RPG, przygotowana na zlecenie amerykańskiej armii. Wcielamy się w niej w początkującego żołnierza, który rozpoczyna swoją karierę. Podczas zabawy rozmawiamy z kolegami i przełożonymi, podejmujemy misje taktyczne i rozwijamy postać.

Przygodowe | współczesne konflikty

PC Windows
Okładka America's Army: Soldiers (PC)

producent: U.S. Army

wydawca: U.S. Army

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

America's Army to darmowy pakiet gier stworzony przez specjalistów z Armii Amerykańskiej i ekspertów z Departamentu Obrony w celu pokazania młodym ludziom (potencjalnym poborowym) kulisów bycia żołnierzem i zachęcenia do wstąpienia w szeregi armii. America's Army składa się z dwóch części, Soldiers oraz Operations.

Soldiers to gra przygodowa/cRPG, pozwalająca graczowi poczuć się jak prawdziwy, zawodowy żołnierz. Na początku możemy stworzyć poborowego którym będziemy kierować, wybrać jego cechy niczym w typowej grze z gatunku cRPG (szereg cech fizycznych jak siła i zręczność oraz osobowych jak lojalność, respekt, itp.), a następnie pomóc mu odnaleźć się w armii, uczestniczyć w życiu prawdziwej jednostki wojskowej, awansować, rozmawiać z kolegami i przełożonymi, rozwiązywać różne zadania (taktyczne, strategiczne i fizyczne) i pokonywać przeciwności, na które napotykają prawdziwi żołnierze. Gra wykonana jest przy użyciu foto-realistycznych filmów i zdjęć.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.7 / 10 na podstawie 51 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe America's Army: Soldiers

16+

America's Army: Soldiers - przed premierą
America's Army: Soldiers - przed premierą

Przed premierą 30 września 2002, 10:56

Niezbyt dużo wiadomo o interfejsie gry. Same screeny niewiele niestety na ten temat mówią. Prawdopodobnie rozgrywka będzie ograniczała się do wybierania kolejnych czynności (np. gdzie iść, jakie opcje dialogowe wybrać podczas rozmowy, jak zachować się w określonej sytuacji), być może dojdą również jakieś minigry chociaż na jakąkolwiek akcję raczej bym nie liczył. Grafika „America’s Army: Soldiers” stoi na bardzo przeciętnym poziomie. Wystrój „lokacji” jest niezwykle monotonny (niektóre z nich to tylko marnej jakości zdjęcia). Rozumiem, że to wojsko ale już nawet sam pasek interfejsu odstrasza swym przestarzałym designem. Spokojny jestem natomiast o jakość filmików. Za ich obsługę odpowiada tajemniczo brzmiący Movie Generation System :-) Autorzy obiecują przekonywującą grę aktorów a także ciekawe ujęcia, które uprzyjemnią czas spędzony przy „AA: Soldiers”. Wszystko to jednak okaże się dopiero po premierze. W obecnym stadium gra pod tym względem prezentuje się raczej kiepsko. Mam również nadzieję, że autorzy popracują nad ciekawą oprawą audio. Być może pojawią się nawet jakieś wojskowe melodyjki, na pewno usłyszymy natomiast dialogi mówione i realistyczne odgłosy z pola walki. Zdecydowanym plusem słabej grafiki będą zapewne bardzo niskie wymagania sprzętowe. Przypuszczam, że gra ruszy nawet na bardzo wysłużonych Pentiumach II. Nie będzie również wymagała żadnego połączenia z Internetem albowiem cała rozgrywka ma się opierać na singleplayerze (oczywiście pomijam tu fakt, iż grę trzeba będzie zassać z odpowiedniej stronki...).