Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka America's Army 3 (PC)
OkładkaAmerica's Army 3 (PC)

America's Army 3 PC

Darmowa strzelanka sieciowa z elementami symulatora, którą stworzono na zlecenie amerykańskiej armii. Twórcy gry starali się oddać klimat panujący na prawdziwym polu bitwy, przy jednoczesnym zachowaniu widowiskowości typowej strzelaniny wieloosobowej.

Akcji | FPP | współczesne konflikty | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

America's Army 3 Premiera PC

17czerwca2009

producent: U.S. Army wydawca: U.S. Army Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

America’s Army 3 to trzecia wersja popularnego sieciowego FPS-a stworzonego na zlecenie amerykańskiej armii. Ciepło przyjęta pierwsza gra z tej serii powstała już w 2002 roku zdobywając rzesze fanów. Tytuł jest formą promocji kariery wojskowej i jest zupełnie darmowy.

Podobnie jak wersje poprzednie, trzecia odsłona America’s Army pozwala nam wcielić się przede wszystkim w żołnierza armii amerykańskiej i stanąć do boju z innym graczami na wielu różnych polach walki. Cechą sztandarową tego produktu jest olbrzymi nacisk na realizm oraz odtworzenie struktur i elementów amerykańskiej armii. To podejście objawia się nie tylko w samym sprzęcie dostępnym dla wirtualnych żołnierzy, ale również w kwestiach mechaniki rozgrywki. Sama walka w America’s Army jest niezwykle wymagająca i trudna, gdyż pod uwagę wzięto wiele omijanych w innych produkcjach elementów (jak np. wpływ oddychania postaci na celność strzału).

Gracze muszą zaliczać wirtualne kursy i testy oferujące dostęp do nowych elementów. Odblokowują one między innymi możliwość wyboru innego żołnierskiego fachu (strzelec, grenadier, medyk). Kolejna część America’s Army kładzie nacisk również na przestrzeganie kodeksów i przepisów armii. Ich złamanie może wpłynąć negatywnie na naszą wirtualną wojskową karierę. Za odbyte zadania treningowe oraz pomyślnie wykonane misje, podczas których walczymy u boku innych graczy, otrzymujemy nagrody i odznaczenia.

Trzecia odsłona tej serii zbudowana została od podstaw, chociaż zawiera wiele elementów spotykanych już wcześniej. Ważną nowością względem poprzednich wersji jest użycie silnika Unreal Engine 3.0. Autorzy skupili się na ulepszeniach graficznych oraz lepszej optymalizacji produktu. Dzięki temu grę mogą odpalić posiadacze także nieco słabszych konfiguracji sprzętowych. Oprócz tego, warto wspomnieć, że nowa wersja oznacza konieczność założenia nowych kont.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-32  

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 378 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.3 / 10 na podstawie 78 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe America's Army 3: 16+

America's Army 3 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 7900 lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista