Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 czerwca 2009, 13:00

Wieści ze świata (Age of Conan, Dawn of War II, Batman: Arkham Asylum) 25/06/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: pozew przeciwko Square Enix, premiera piątej aktualizacji Age of Conan, data debiutu Worms 2: Armageddon, wersje demonstracyjne Batman: Arkham Asylum i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: pozew przeciwko Square Enix, premiera piątej aktualizacji Age of Conan, data debiutu Worms 2: Armageddon, wersje demonstracyjne Batman: Arkham Asylum i inne. Zapraszamy do lektury.

Final Fantasy XI

Przeciwko amerykańskiemu oddziałowi Square Enix wystosowany został pozew sądowy, w którym producentowi MMO Final Fantasy XI zarzucone zostało oszukanie ponad 100 tysięcy graczy. Chodzi o naliczanie kar i odsetek za nieopłacanie w terminie miesięcznego abonamentu za granie w FFXI.

Electronic Arts

Koncern Electronic Arts nawiązał współpracę marketingową z Dr Pepperem. Opiewająca na wiele milionów dolarów umowa zobowiązuje EA m.in. do umieszczenia w swoich grach zawartości nawiązującej do popularnej marki. Jedną z pierwszy pozycji, w której znajdzie się miejsce dla Dr Peppera, będzie The Sims 3. W zamian w puszkach z napojem umieszczone zostaną kody, uprawniające posiadaczy gry do zdobycia unikalnych przedmiotów.

America’s Army 3

Nowe studio deweloperskie amerykańskiej armii, odpowiedzialne aktualnie za rozwój marki America’s Army, opublikowało kolejną łatkę do najnowszej, trzeciej odsłony cyklu. Szczegóły na jej temat znajdziecie w tym miejscu.

DarkFall Online

7 lipca firma Adventurine uruchomi pierwsze, amerykańskie serwery gry MMO DarkFall Online. Mniej więcej w tym samym czasie gra doczeka się „masywnej aktualizacji ”.

Age of Conan: Hyborian Adventures

Funcom opublikował piątą, zdecydowanie największą aktualizację swojego MMOcRPG Age of Conan: Hyborian Adventures. Update noszący tytuł Gangs of Tarantia wprowadza do rozgrywki nowy obszar – Tarantię – oraz fundamentalne zmiany do systemu przedmiotów i questów.

Warhammer 40,000: Dawn of War II

Na oficjalnym blogu gry Warhammer 40,000: Dawn of War II zamieszczony został zrzut ekranu przedstawiający Edytor Map do dzieła Relic Entertainment wraz z adnotacją, wskazującą na premierę w niedługim czasie. Przypominamy, że Relic pracuje aktualnie nad sporą aktualizacją gry pod tytułem There is Only War. Wprowadzi ona do gry m.in. osiem nowych map multiplayer. Jej premiera nastąpi jeszcze tego lata.

Worms 2: Armageddon

Team17 ogłosiło, że premiera gry Worms 2: Armageddon w ramach serwisu Xbox Live Arcade odbędzie się już 1 lipca, a więc w przyszłą środę. Produkcja będzie kosztować 800 punktów MS. Nieco później nowe przygody robaków wydane zostaną również na PC.

Rockstar New England

Z niepotwierdzonych informacji, do których dotarł serwis Kotaku, wynika, że studio Rockstar New England mogły dotknąć zwolnienia – pracę straciło być może nawet 10% załogi. Przypominamy, że jest to ekipa, która wykonała nie tak dawno port gry Bully: Scholarship Edition na Xboksa 360 i PC.

Mass Effect 2

Ukończenie Mass Effect Galaxy, produkcji na iPhone’a i iPod Touch stanowiącej połączenie Mass Effect i Mass Effect 2, wiąże się z otrzymaniem specjalnego bonusa w drugiej części. Jakiego? Nie wiadomo. Wątpliwym jest jednak, by była to znacząca zawartość.

Microsoft

Koncern Microsoft potwierdził wykupienie firmy 3DV, zajmującej się produkcją kamer przechwytujących ruch – ZCams. Możliwe, że wesprze ona produkcję technologii Project Natal.

Tale of Tales

5 października opublikowana zostanie nowa gra autorów The Graveyard i The Path – ekipy Tale of Tales. Będzie nią produkcja oparta na jednym z dzieł Oscara Wilde’a. Gra nosi tytuł Fatale. Więcej na jej temat tutaj.

Batman: Arkham Asylum

W przyszłym miesiącu wydawca produkcji Batman: Arkham Asylum ujawni datę premiery wersji demonstracyjnej gry. Zostanie ona wydana zarówno w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, jak i pecety.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Anno 1404

Harry Potter and the Half-Blood Prince

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Gramy w Blueberry Garden Gramy!

Gramy w Prototype - część 2 Gramy!

Anno 1404 - Z dziennika dewelopera #1

Anno 1404 - Z dziennika dewelopera #2

Anno 1404 - Z dziennika dewelopera #3

Anno 1404 - Z dziennika dewelopera #4

Gramy w Fallout 3: Point Lookout Gramy!

gry