Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Path (PC)
OkładkaThe Path (PC)

The Path PC

The Path to kolejna produkcja studia developerskiego, znanego przede wszystkim z The Endless Forest. Niniejszy tytuł można określić jako swego rodzaju horror, inspirowany historią Czerwonego Kapturka.

Przygodowe | TPP | survival horror | indie | eksperymentalne/artystyczne | eksploracyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Path Premiera PC

18marca2009

pudełko PL

9września2009

producent: Tale of Tales wydawca: Tale of Tales wydawca PL: TopWare Poland Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

The Path to kolejna produkcja studia developerskiego, znanego przede wszystkim z The Endless Forest. Niniejszy tytuł można określić jako swego rodzaju horror, inspirowany historią Czerwonego Kapturka. Producenci postarali się o wydobycie z tej niewinnej bajki całego jej okrucieństwa i przedstawili ją jako niezwykle mroczną, a nawet brutalną opowieść, niekoniecznie przeznaczoną dla dzieci.

Akcja rozgrywa się w na pozór zwyczajnym lesie, który nabiera zupełnie innego charakteru, gdy już się do niego wejdzie. Panuje tam nieustanny mrok, a gęsta mgła nigdy nie opada, sprawiając, że bardzo łatwo traci się orientację. Przerażającego obrazka dopełniają nieustanne odgłosy łamanych gałęzi, krzyki i piski oraz mrożące krew w żyłach melodie, gwizdane przez wiatr.

Jak na historię o Czerwonym Kapturku przystało, główną bohaterką jest mała dziewczynka, wysłana przez mamę z wizytą do babci. Użytkownik może zdecydować się na jedną z sześciu zaimplementowanych postaci o zupełnie odmiennych zdolnościach i cechach charakteru. Wybrana protagonistka opuszcza miasto i kieruje się w stronę babcinej chatki, mieszczącej się we wspomnianym lesie. Niestety czekają już tam na nią rzeczy o wiele straszniejsze niż zwyczajny wilk.

Sporym atutem niniejszej pozycji jest nieliniowy przebieg zabawy. Gracz sam obiera konkretną ścieżkę oraz dobrowolnie decyduje się na zejście ze szlaku i zagłębienie się w gęstwiny. Po drodze spotyka się liczne interaktywne postaci, z którymi można porozmawiać. Zabawie towarzyszy ścieżka dźwiękowa, skomponowana przez Jarboe (byłą wokalistkę zespołu Swans). Niemniej jednak użytkownik również ma wpływ na muzykę, stanowiącą tło jego wyprawy.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 552 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.6 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

The Path cena w dniu premiery: 69,95 PLN

Wymagania wiekowe The Path: 16+

The Path Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 200 MB HDD
  • Windows XP/Vista