Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Path (PC)

The Path PC

The Path to kolejna produkcja studia developerskiego, znanego przede wszystkim z The Endless Forest. Niniejszy tytuł można określić jako swego rodzaju horror, inspirowany historią Czerwonego Kapturka.

Przygodowe | TPP | survival horror | indie | eksperymentalne/artystyczne | eksploracyjne

PC Windows
Okładka The Path (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18marca2009

9września2009

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Path to kolejna produkcja studia developerskiego, znanego przede wszystkim z The Endless Forest. Niniejszy tytuł można określić jako swego rodzaju horror, inspirowany historią Czerwonego Kapturka. Producenci postarali się o wydobycie z tej niewinnej bajki całego jej okrucieństwa i przedstawili ją jako niezwykle mroczną, a nawet brutalną opowieść, niekoniecznie przeznaczoną dla dzieci.

Akcja rozgrywa się w na pozór zwyczajnym lesie, który nabiera zupełnie innego charakteru, gdy już się do niego wejdzie. Panuje tam nieustanny mrok, a gęsta mgła nigdy nie opada, sprawiając, że bardzo łatwo traci się orientację. Przerażającego obrazka dopełniają nieustanne odgłosy łamanych gałęzi, krzyki i piski oraz mrożące krew w żyłach melodie, gwizdane przez wiatr.

Jak na historię o Czerwonym Kapturku przystało, główną bohaterką jest mała dziewczynka, wysłana przez mamę z wizytą do babci. Użytkownik może zdecydować się na jedną z sześciu zaimplementowanych postaci o zupełnie odmiennych zdolnościach i cechach charakteru. Wybrana protagonistka opuszcza miasto i kieruje się w stronę babcinej chatki, mieszczącej się we wspomnianym lesie. Niestety czekają już tam na nią rzeczy o wiele straszniejsze niż zwyczajny wilk.

Sporym atutem niniejszej pozycji jest nieliniowy przebieg zabawy. Gracz sam obiera konkretną ścieżkę oraz dobrowolnie decyduje się na zejście ze szlaku i zagłębienie się w gęstwiny. Po drodze spotyka się liczne interaktywne postaci, z którymi można porozmawiać. Zabawie towarzyszy ścieżka dźwiękowa, skomponowana przez Jarboe (byłą wokalistkę zespołu Swans). Niemniej jednak użytkownik również ma wpływ na muzykę, stanowiącą tło jego wyprawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 550 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.6 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,95 PLN

Wymagania wiekowe The Path

16+

Wymagania sprzętowe The Path

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 200 MB HDD
  • Windows XP/Vista
Wieści ze świata (Kane & Lynch 2: Dog Days, Crackdown 2, Nail'd) 2/07/10
Wieści ze świata (Kane & Lynch 2: Dog Days, Crackdown 2, Nail'd) 2/07/10

wiadomość2 lipca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o weekendzie z darmowym Free Realms, ścieżce dźwiękowej w Nail’d, The Path i Crackdown 2, demie Kane & Lynch 2, a także nowej grze twórców Warhawka. Zapraszamy do lektury.

Premiery gier w Polsce (7-13 września)
Premiery gier w Polsce (7-13 września)

wiadomość14 września 2009

Miniony tydzień upłynął pod znakiem polskiej premiery drugiej odsłony wyścigów DiRT. Prócz tego w naszym kraju ukazało się m.in. The Path oraz osiem tytułów wydanych w reedycjach. Szczegóły poniżej.

Wieści ze świata (Gears of War 2, Crysis: Warhead, GTA: San Andreas) 2/09/09
Wieści ze świata (Gears of War 2, Crysis: Warhead, GTA: San Andreas) 2/09/09

wiadomość2 września 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: łatki do Empire: Total War i Battlefield 2, problemy z MMO ArchLord, wydłużony darmowy tydzień z Crysis Wars, wzrost sprzedaży Xboksa 360 w UK, nowa gra Tale of Tales, koniec afery Hot Coffee, otwarcie kanadyjskiego studia firmy FunCom i inne. Zapraszamy do lektury.

Pierwsze grafiki z horroru z Czerwonym Kapturkiem w roli głównej
Pierwsze grafiki z horroru z Czerwonym Kapturkiem w roli głównej

wiadomość24 maja 2007

Pierwsze informacje odnośnie nowej gry firmy Tale of Tales mogliśmy przekazać Wam już w marcu br. Okazał się wówczas, że pozycja o nazwie The Path ma być wariacją na temat historii Czerwonego Kapturka, utrzymaną w klimacie horroru. Zgodnie z zapowiedzią gra zostanie zadedykowana posiadaczom PeCetów i zagości na sklepowych półkach ma początku przyszłego roku.

Zapowiedziano grę The Path
Zapowiedziano grę The Path

wiadomość16 marca 2007

Czy wiecie, że za większością baśni dla dzieci stoją o wiele starsze, bardziej przerażające, mroczne i brutalne opowieści? Dotyczy to nawet tak znanych historii, jak Czerwony Kapturek. Twórcy z Tale of Tales są tego świadomi i zamierzają spróbować odnowić pierwotny klimat tej opowieści w grze The Path.