Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2009, 12:40

Wieści ze świata (Gears of War 2, Crysis: Warhead, GTA: San Andreas) 2/09/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: łatki do Empire: Total War i Battlefield 2, problemy z MMO ArchLord, wydłużony darmowy tydzień z Crysis Wars, wzrost sprzedaży Xboksa 360 w UK, nowa gra Tale of Tales, koniec afery Hot Coffee, otwarcie kanadyjskiego studia firmy FunCom i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: łatki do Empire: Total War i Battlefield 2, problemy z MMO ArchLord, wydłużony darmowy tydzień z Crysis Wars, wzrost sprzedaży Xboksa 360 w UK, nowa gra Tale of Tales, koniec afery Hot Coffee, otwarcie kanadyjskiego studia firmy FunCom i inne. Zapraszamy do lektury.

Empire: Total War

Aktualizacja 1.4 do strategii Empire: Total War opublikowana zostanie pod koniec września, poinformowała firma Creative Assembly. Łatka wprowadzi szereg usprawnień, o których poczytacie szerzej na łamach oficjalnego bloga cyklu Total War.

Battlefield 2

Czekać nie muszą już natomiast fani Battlefielda 2. Patch 1.50 został oficjalnie udostępniony po wielu tygodniach testów. O zmianach przeczytacie na łamach polskiego serwisu poświęconego marce Battlefield 2.

Gears of War 2

Od 4 do 8 września potrwa specjalny event Labor Day Double XP, w ramach którego fani sieciowej rozgrywki w Gears of War 2 otrzymają szansę zdobycia podwójnej liczby punktów doświadczenia. Nowe reguły będą obowiązywać w przypadku wszystkich publicznych meczów oraz zmagań w trybie Horde (defeaultowy poziom trudności ustawiony zostanie tu jednak na Hardcore). Dodatkowo zwycięska drużyna biorąca udział w sieciowych starciach pomiędzy żywymi przeciwnikami otrzyma bonus w postaci dodatkowych 500 punktów doświadczenia. 4 września będziemy również mogli powalczyć z deweloperami z Epic Games (wystąpią pod pseudonimami EpicDarkCornerX, gdzie X to cyfry od 0 do 9).

ArchLord

Z dniem 2 października przestaną funkcjonować wszystkie serwery gry MMOcRPG Archlord przeznaczone na zachodnie rynki. Wynika to z faktu, że producent dzieła, koreańska firma NHN, nie zdecydowała się na przedłużenie umowy z brytyjskim Codemasters, które obsługiwało produkcję na anglojęzycznych rynkach. Prawa do ArchLord powrócą więc do koreańskiego wydawcy gry, firmy Webzen. W chwili obecnej nie wiemy, czy sytuacja z angielską wersją ArchLord ulegnie zmianie. Mówi się, że ostateczne rozstrzygnięcie zostanie ogłoszone pod koniec września.

Wieści ze świata (Gears of War 2, Crysis: Warhead, GTA: San Andreas) 2/09/09 - ilustracja #1

Wii

Wii Internet Channel – czyli, krótko mówiąc, przeglądarka internetowa Opera w wersji na konsolę Nintendo Wii – jest znów dostępna zupełnie za darmo (dotąd kosztowała 500 punktów Nintendo, czyli około pięciu euro). W przypadku, gdy jesteśmy już szczęśliwymi nabywcami programu otrzymamy za darmo jedną z gier NES wchodzących w skład oferty Virtual Console.

Crysis: Warhead

Darmowy tydzień z multiplayerowym komponentem gry Crysis: Warhead został wydłużony o cztery dni, czyli do 8 września, poinformowała strona internetowa MyCrysis.com. Najprawdopodobniej jest to efektem drobnych problemów z akceptacją klucza rejestracyjnego, z którymi nie potrafili sobie poradzić niektórzy gracze. Opis tego w jaki sposób możemy wziąć udział w testach znajdziecie w jednej z naszych poprzednich wiadomości.

Xbox 360

Obniżenie ceny Xboksa 360 w wersji Elite wpłynęło pozytywnie na sytuację platformy Microsoftu w Wielkiej Brytanii. Odnotowała ona bowiem 43% wzrost sprzedaży w stosunku do tygodnia, w którym nabycie konsoli wiązało się z wydatkiem o 30 funtów większym.

Tale of Tales

Studio Tale of Tales, producent niezależnej przygodówki The Path, poinformowało, że już 5 października wprowadzi do sprzedaży swoją kolejną grę na PC – Fatale. Będzie ona opowiadać historię księżniczki Salome, która w nagrodę za wykonanie tańca przed królem Herodem domagała się głowy Jana Chrzciciela. Produkcja będzie interaktywną opowieścią stworzoną w realistycznym, pełnym 3D. Za projekty postaci odpowiada Takayashi Sato (pracował m.in. nad cyklem Silent Hill).

Grand Theft Auto: San Andreas

Nieciekawa, wieloletnia sprawa z modem Hot Coffee, aktywującym w grze Grand Theft Auto: San Andreas niepożądane sceny erotyczne dobiegła końca, czym niezmiernie usatysfakcjonowane jest szefostwo koncernu T2. Sprawa sądowa, wystosowana przez biuro adwokackie reprezentujące sporą grupę osób, zakończyła się na niekorzyść Take-Two, wydawcy produkcji. Mianowicie, została na nią nałożona kara w wysokości 20 milionów dolarów. 4,9 miliona dolarów zapłaci koncern, resztę pokryje ubezpieczenie.

FunCom

Norweski producent i wydawca FunCom, działający przede wszystkim na rynku gier sieciowych, zdecydował się na otwarcie kanadyjskiego oddziału zlokalizowanego w Montrealu. Studio, dowodzone przez Ole Schreinera, przejmie w dużej mierze zadania związane z produkcją nowego MMO firmy, czyli The Secret World. Wynika to m.in. z tego, że do Kanady wysłana została duża część ekipy odpowiedzialnej za ten ciekawie zapowiadający się tytuł.

SEGA

Co w trakcie targów Tokyo Game Show pokaże japoński koncern SEGA? Możemy liczyć na pokazy następujących tytułów:

 • Yakuza 4 (PS3),
 • Bayonetta (PS3, 360),
 • End of Eternity (PS3, 360),
 • Puyo Puyo 7 (Wii, DS, PSP),
 • Wacky World of Sports (Wii),
 • The House of the Dead: Overkill (Wii),
 • Phantasy Star Portable 2 (PSP),
 • Valkyria Chronicles 2 (PSP),
 • J-League Pro Soccer Club o Tsukurou! 6: Pride of J.

Targo Tokyo Game Show 2009 odbędą się w dniach 24-27 września w japońskim Tokio.

Guitar Hero 5

Myślicie o zakupie Guitar Hero 5 i zaimportowaniu do gry Neversoftu utworów z Guitar Hero: World Tour? Nie będzie to takie proste. Dowiedzieliśmy się, że będzie to Was kosztować 250 punktów MS lub 3,49 dolara, a w kwocie tej ujętych zostanie tylko 35 spośród wszystkich 85 kawałków. Ich listę znajdziecie tutaj. Przypominamy, że Guitar Hero 5 jest już dostępne w Stanach Zjednoczonych. Premiera europejska odbędzie się 11 września (PS3, X360, PS2 i Wii).

Wieści ze świata (Gears of War 2, Crysis: Warhead, GTA: San Andreas) 2/09/09 - ilustracja #2

PlayStation Store

Organizacja ESRB oceniła kilka kolejnych tytułów znanych z pierwszego PlayStation, które już niedługo powinny trafić do oferty PlayStation Store. Znalazły się wśród nich:

 1. Blood Omen: Legacy of Kain
 2. Bloody Roar
 3. Cool Boarders 2
 4. Cool Boarders 3
 5. International Track & Field
 6. Oddworld: Abe’s Exodus
 7. Oddworld: Abe’s Oddysee
 8. Pandemonium!
 9. SimCity 2000
 10. Syphon Filter 2
 11. Tomb Raider
 12. Tomb Raider 2
 13. Um Jammer Lammy

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Mass Effect: Pinnacle Station X360

Mass Effect: Pinnacle Station PC

Gran Turismo 5

Silent Hunter V

The 7th Guest

Champions Online

Crazy Mini Golf 2

Monster 4x4: Stunt Racer

Nancy Drew Dossier: Resorting to Danger

Raven Squad: Operation Hidden Dagger

Gran Turismo

Batman: Arkham Asylum

Disney's A Christmas Carol

My Dress-Up

My Make-Up

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Recenzja Batman: Arkham Asylum video recenzja

Grand Theft Auto IV: The Ballad of Gay Tony

Call of Duty: Modern Warfare 2

Batman: Arkham Asylum - Nvidia PhysX

Operation Flashpoint: Dragon Rising

Section 8

Age of Pirates: Captain Blood

gry