Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCX360
Okładka Mass Effect: Pinnacle Station (PC)

Mass Effect: Pinnacle Station

Drugi dodatek DLC do wydanej w 2007 roku gry Mass Effect, opracowanej przez specjalizujące się w gatunku cRPG studio BioWare. Po zainstalowaniu rozszerzenia możemy dokować w tajnej stacji Przymierza o nazwie Szczyt, służącej jako obiekt treningu wojskowego.

To jest dodatek do gry Mass Effect.

RPG | TPP | TPS | RPG akcji | Role-playing shooter

Okładka Mass Effect: Pinnacle Station (PC)

data premiery gry:

25sie2009

X360 PC

Pinnacle Station to drugie DLC do świetnej produkcji RPG Mass Effect. Zarówno gra, jak i dodatek zostały opracowane przez dobrze znane studio BioWare, które w przeszłości stworzyło wiele kultowych tytułów (Baldur’s Gate).

Tytułowa stacja to zupełnie nowa lokacja oferująca niedostępne wcześniej atrakcje. Główną z nich jest wirtualny symulator bojowy, za pośrednictwem którego możemy rozegrać kilkanaście scenariuszy i powalczyć o najlepsze wyniki. Każda misja to inne zasady oraz konfiguracje. Czasem musimy zabić określoną liczbę wrogów jak najszybciej lub przetrwać kolejne fale atakujących przeciwników. Wśród innych trybów zabawy pojawiają się: Capture (przejmowanie flag) oraz Hunt (za każde zabicie otrzymujemy kilka cennych sekund).

Podczas zabawy spotykamy kilka nowych postaci, w tym Aherna, czyli dowódcę stacji. Przejście wszystkich scenariuszy bojowych zajmuje około 2-3 godzin. W zamian za pobicie rekordów otrzymujemy 150 punktów osiągnięć oraz zupełnie nową broń.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 6,2 / 10 na podstawie 219 ocen czytelników.

Klasyfikacja PEGI Mass Effect: Pinnacle Station

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Mass Effect: Pinnacle Station

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.6 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 7900 GTX lub lepsza), 12 GB HDD, Windows XP/Vista

Kolekcjonerska obudowa Mass Effect 3 Vault już dostępna w Polsce
Kolekcjonerska obudowa Mass Effect 3 Vault już dostępna w Polsce

wiadomość12 marca 2012

Gadżety dla miłośników wirtualnej rozrywki to wciąż rosnący rynek. Największym fanom nie wystarczy już samo granie w ukochany tytuł. Potrzebują t-shirtów, kubków, książek i, jak się okazuje, unikalnych obudów na swoje konsole.

Mass Effect 3, Dragon Age II oraz Dead or Alive 5 - czyli plotek o E3 ciąg dalszy
Mass Effect 3, Dragon Age II oraz Dead or Alive 5 - czyli plotek o E3 ciąg dalszy

wiadomość12 czerwca 2010

Wczoraj pisaliśmy o grach, które Electronic Arts planuje pokazać na tegorocznym E3. Na liście znalazło się prawie dwadzieścia tytułów, choć oczywistym jest, że wydawca szykuje też jakieś niespodzianki. Dzięki wpadce serwisu Gamespot pojawiły się spekulacje, o jakich konkretnie projektach może być tu mowa.

Obchody 15-lecia istnienia BioWare wkrótce również dla fanów spoza USA
Obchody 15-lecia istnienia BioWare wkrótce również dla fanów spoza USA

wiadomość31 marca 2010

Wspominaliśmy wczoraj o konkursie BioWare Bazaar związanym z obchodami 15-lecia firmy, który jest przeznaczony dla fanów BioWare mieszkających w Stanach Zjednoczonych. To ograniczenie terytorialne wywołało duże niezadowolenie fanów z całego świata. W związku z tym szefowie BioWare wystosowali oficjalne oświadczenie, w którym tłumaczą się z zaistniałej sytuacji.

Premiera dwóch dodatków do Mass Effect 2 i tajemniczy licznik na stronach BioWare
Premiera dwóch dodatków do Mass Effect 2 i tajemniczy licznik na stronach BioWare

wiadomość23 marca 2010

Firma BioWare udostępniła kolejne dodatki DLC do gry Mass Effect 2. Chodzi tu o rozszerzenie Firewalker, umożliwiające przejęcie kontroli nad bojowym poduszkowcem Hammerhead w pięciu nowych misjach, a także zestaw nowych ubrań ,w które mogą wskoczyć Garrus, Jack oraz Thane.

Mass Effect 2 DLC - Firewalker i zestaw nowych ubrań w przyszłym tygodniu
Mass Effect 2 DLC - Firewalker i zestaw nowych ubrań w przyszłym tygodniu

wiadomość20 marca 2010

Większość fanów Mass Effect 2 ukończyła dawno tę wspaniałą grę i z coraz większą niecierpliwością wypatruje materiałów dodatkowych. Mamy dla nich dobre wieści, ponieważ Bioware wreszcie podzieliło się z nami datą wydania następnych materiałów DLC.

X360
PC