Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2021, 09:37

Mass Effect: Legendary Edition - fani odtworzyli brakujące DLC Pinnacle Station

Ukazał się mod wprowadzający do Mass Effect: Legendary Edition dodatek DLC Pinnacle Station, czyli rozszerzenie do pierwszej części cyklu, którego zabrakło w zremasterowanej kolekcji.

Jak zainstalować Pinnacle Station DLC:
  1. pobierzcie i zainstalujcie program ME3Tweaks Mod Manager,
  2. ściągnijcie Pinnacle Station DLC,
  3. uruchomcie ME3Tweaks Mod Manager i przeciągnijcie do okna tego programu archiwum z Pinnacle Station DLC.

Tegoroczne Mass Effect: Legendary Edition okazało się bardzo udaną, ale niekompletną kolekcją. Brakującym elementem zestawu był dodatek Pinnacle Station. Teraz fanom udało się dodać to rozszerzenie do odświeżonej wersji pierwszej części gry na PC.

Mod zatytułowano po prostu Pinnacle Station DLC i opracowała go grupa ME3Tweaks. Twórcy nie tylko odtworzyli dodatek, ale również ulepszyli go w porównaniu z pierwowzorem. Usunięto sporo błędów, zbalansowano poziom trudności i włączono muzykę na wszystkich mapach. Całość wygląda nieco inaczej niż pierwowzór, co wynika z faktu, że Legendary Edition wykorzystuje inny system oświetlenia.

Mass Effect: Legendary Edition - fani odtworzyli brakujące DLC Pinnacle Station - ilustracja #1
Fani wykonali kawał dobrej roboty.

Przypomnijmy, że studio BioWare nie umieściło Pinnacle Station w Mass Effect: Legendary Edition, gdyż utracono kod źródłowy tego DLC. Autorom udało się odnaleźć kopię zapasową, ale jej dane uległy częściowemu uszkodzeniu. Twórcy przyznali, że aby zawrzeć to rozszerzenie w kolekcji, musieliby spędzić kilka miesięcy na jego odtwarzaniu. Według nich nie miałoby to sensu.

Grupa ME3Tweaks początkowo również nie planowała konwersji Pinnacle Station. Moderzy chcieli jedynie odtworzyć apartament Sheparda z tego rozszerzenia. Prace szły jednak tak dobrze, że skala projektu cały czas rosła, aż w końcu zdecydowano się opracować nową wersję całego DLC. Zajęło to długie miesiące, ale efekt jest wyśmienity.

  1. Pinnacle Station DLC – strona moda
  2. Recenzja Mass Effect: Legendary Edition – drogo, ale dobrze

Jako ciekawostkę warto dodać, że podczas tych prac moderzy odkryli nieznanego wcześniej easter egga. Gdy gracz strzeli w konkretne okno na jednej z map, może usłyszeć komunikat Admirała Aherna, który sarkastycznie gratuluje nam „pokonania okna w walce” i radzi, aby teraz spróbować rywalizacji z przeciwnikami.