Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2021, 11:34

EA będzie rozwijać serię Mass Effect; sukces Edycji legendarnej

Firma Electronic Arts poinformowała, że Mass Effect: Edycja legendarna sprzedał się nawet lepiej, niż zakładały to prognozy wydawcy.

Podczas omawiania z inwestorami wyników finansowych firma Electronic Arts pochwaliła się, że Mass Effect: Edycja legendarna sprzedała się znacznie powyżej oczekiwań. Niestety wydawca nie podzielił się konkretnymi liczbami.

Prezes EA Andrew Wilson nie krył jednak zadowolenia z wyników projektu, oznajmiając, że udało mu się na nowo rozpalić popularność marki na świecie. Wilson zapewnił, że Electronic Arts zamierza dalej inwestować w jej rozwój. Dobrze wróży to nadchodzącej, nowej odsłonie cyklu. Wydane w 2017 roku Mass Effect: Andromeda mocno nadszarpnęło reputację serii, ale jak widać, nie przekreśliło cyklu w oczach fanów.

Przypomnijmy, że Mass Effect: Edycja legendarna to kolekcja zawierająca odświeżone wersje trzech pierwszych odsłon cyklu RPG studia BioWare. Produkcja zadebiutowała w maju tego roku na PC oraz konsolach PlayStaton 4, Xbox One, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Zestaw okazał się prawdziwym hitem. W tygodniu swojej premiery Mass Effect: Legendary Edition było największym bestsellerem na Steamie. W najgorętszym momencie pierwszego weekendu w produkcję w serwisie firmy Valve bawiło się 59 817 użytkowników jednocześnie, co stanowi najlepszy wynik w historii studia BioWare oraz drugi najwyższy dla produkcji wydanej przez Electronic Arts (lepszym rekordem aktywności może pochwalić się tyko Apex Legends).

Kolekcja nie tylko sprzedała się bardzo dobrze, ale została również ciepło przyjęta przez graczy. Na Steamie 91% wszystkich ocen użytkowników jest pozytywnych, a licząc tylko recenzje z ostatnich 30 dni otrzymujemy wynik 95%.

Udana premiera zremasterowanej trylogii świetnie przygotowała grunt pod nadchodzącą kontynuację cyklu. Niestety wciąż nie wiemy, kiedy możemy się spodziewać nowego Mass Effecta..

  1. Mass Effect: Legendary Edition - lepszej okazji do zagrania nie będzie!
  2. Mass Effect: Legendary Edition – strona oficjalna
  3. Recenzja Mass Effect: Legendary Edition - drogo, ale dobrze