Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 5 sierpnia 2021, 11:11

autor: Entelarmer

Blizzard szykuje nowe projekty w uniwersum Warcrafta

Gracze mogą (tymczasowo?) porzucać World of Warcraft, ale Blizzard nie porzuca planów rozwoju Azeroth. Firma szykuje dwie nowe gry z Warcraftem w tytule.

Blizzard pracuje nad dwiema nowymi grami z serii Warcraft. Taką informację podano przy okazji rozmowy z inwestorami na temat najnowszych wyników finansowych Activision Blizzard (via Fool.com). Oba tytuły są już na etapie wewnętrznych testów.

Gdyby skończyć tę wiadomość na powyższym akapicie, można by myśleć, że Blizzard próbuje udobruchać graczy, którzy na skutek ostatnich kontrowersji zapałali – tak to nazwijmy – większą niechęcią do World of Warcraft („większą”, bo już wcześniej pojawiły się narzekania związane z grą). Jest tylko jeden mały problem. Oba tytuły wspomniane w trakcie rozmowy z inwestorami to produkcje mobilne. W teorii nie ma w tym nic zdrożnego – dawno mamy za sobą czasy, gdy wszystkie tego typu projekty były w najlepszym przypadku ubogim krewnym „prawdziwych” gier. Wystarczy jednak przypomnieć sobie „entuzjazm” graczy po zapowiedzi Diablo Immortal, by domyśleć się ich reakcji na nowe ogłoszenie Blizzarda.

Oczywiście ostatecznie wszystko zależy od tego, o jakich dokładnie produkcjach mówimy. Niestety Blizzard nie zdradził praktycznie żadnych szczegółów. Wspomniano jedynie, że mobilne Warcrafty mają przyciągnąć do serii nowych graczy oraz „zaoferować dotychczasowym fanom nowe sposoby doświadczania” marki. Nie wydaje się więc, by szykowano powrót cyklu na grunt gier RTS. Więcej mamy dowiedzieć się „wkrótce”.

  1. Oficjalna strona firmy Activision Blizzard