Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2021, 10:50

autor: DM

Twórcy Microsoft Flight Simulator przepraszają za błędy i obiecują naprawę gry

Studio Asobo wydało oficjalne oświadczenie dotyczące fatalnego stanu gry Flight Simulator 2020 na PC. Twórcy przepraszają i obiecują patche.

Kilka dni temu pisaliśmy Wam o kłopotach z grą Microsoft Flight Simulator, która po wydaniu wielkiej aktualizacji Sim Update 5 na komputerach PC dla wielu stała się niemal kompletnie niegrywalna. Ucierpieli zwłaszcza miłośnicy bardziej realistycznej symulacji, korzystający z modyfikacji i płatnych DLC z samolotami. Posiadacze mocnego sprzętu, który odpalał grę w detalach ultra, zauważyli z kolei pogorszenie oprawy graficznej.

Zalew negatywnych komentarzy i liczne prośby o pomoc dostrzegło w końcu studio Asobo i na oficjalnym forum gry wydało stosowne oświadczenie. Potwierdziło w nim istnienie wymienionych problemów i przeprosiło społeczność Flight Simulatora za wcześniejszy brak komunikacji – zwłaszcza w kontekście wielu sygnałów o trudnościach z instalacją gry i jej samoczynnym wyłączaniem się. Jednocześnie zapowiedziano program naprawczy i przybliżone daty wyeliminowania najbardziej dokuczliwych błędów.

Twórcy Microsoft Flight Simulator przepraszają za błędy i obiecują naprawę gry - ilustracja #1
W aktualizacji SU5 najbardziej ucierpiały funkcje w samolotach pasażerskich.

Pierwszy patch powinien pojawić się w piątek 6 sierpnia lub najdalej w poniedziałek. Znajdą się w nim poprawki dotyczące:

  • braku oświetlenia wolumetrycznego;
  • tekstur terenu wyświetlających się w niskiej rozdzielczości;
  • pogorszonej jakości chmur i nienaturalnie jasnego obrazu;
  • skoków temperatury powietrza w symulacji pogody;
  • błędów w komunikatach kontrolera lotów odnośnie wysokości przelotowej;
  • błędów w samolocie CRJ firmy Aerosoft.

Reszta problemów będzie musiała poczekać do 24 sierpnia – wtedy ma się ukazać aktualizacja World Update 6, poprawiająca wygląd Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Według zapowiedzi wówczas zostaną wyeliminowane pop-upy obiektów i przycinki ekranu podczas szybkiego obracania kamerą oraz różne powody wychodzenia gry do pulpitu. Pojawi się też dodatkowy suwak w opcjach graficznych regulujący poziom jasności obrazu. Jednocześnie twórcy uspokajają, że lista ta nie jest ostateczna i cały czas badają też inne, rzadziej zgłaszane problemy z symulatorem.