Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCXONE
Okładka Microsoft Flight Simulator (PC)

Microsoft Flight Simulator

MSFS

Realistyczny symulator samolotów cywilnych, kontynuujący klasyczną serię giganta z Redmond. Microsoft Flight Simulator wiernie odtwarza bogaty zestaw licencjonowanych maszyn i dużą część Ziemi, korzystając z danych satelitarnych i mocy obliczeniowej sztucznej inteligencji Azure.

Symulacje | samoloty | sandbox

Okładka Microsoft Flight Simulator (PC)

data premiery gry:

2020

PC XONE

Microsoft Flight Simulator to nowa odsłona legendarnego cyklu cywilnych symulatorów lotu. Projekt opracował jeden z zespołów wchodzących w skład grupy Xbox Games Studios.

Mechanika

Gra jest pierwszą pełnowymiarową odsłoną cyklu od czasu wydanego w 2006 roku Microsoft Flight Simulator X. W przeciwieństwie do uproszczonego Microsoft Flight, otrzymujemy więc potężny symulator, który oferuje zatrzęsienie samolotów i swoim zasięgiem obejmuje dużą część Ziemi.

Autorzy położyli nacisk na realizm. Twórcy uzyskali licencje prawdziwych producentów, dzięki czemu wszystkie maszyny zostały drobiazgowo odtworzone, zarówno pod względem wyglądu i funkcjonowania przyrządów pokładowych, jak i ich zachowania w powietrzu.

Produkcja wymaga od nas wiele. Gracz musi nauczyć się obsługiwać każdą maszynę osobno, umieć tworzyć plany lotu i je realizować, jak również opanować sposoby na radzenie sobie ze zmiennymi warunkami pogodowymi.

Microsoft Flight Simulator oferuje bogatą zawartość. Do wyboru jest wiele maszyn - od lekkich samolotów, aż po szerokokadłubowe odrzutowce. Dostępny jest także obszerny zestaw misji, choć nie zabrakło także opcji swobodnego lotu.

Kwestie techniczne

Gra posiada imponującą oprawę graficzną. Maszyny odtworzono w najdrobniejszych szczegółach, a lokacje ociekają detalami dzięki wykorzystaniu przy ich tworzeniu zdjęć satelitarnych. Takie rozwiązania mają swoje ograniczenia, na czym zazwyczaj cierpi szczegółowość mapy. Twórcom Microsoft Flight Simulator udało się jednak tego uniknąć dzięki pomocy sztucznej inteligencji Azure, zapewniającej znacznie lepsze rozpoznawanie obiektów i wyższy poziom detali.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 144 głosów czytelników.

Gry podobne do Microsoft Flight Simulator

Wymagania wiekowe Microsoft Flight Simulator

odpowiednia dla każdego wieku

Microsoft Flight Simulator - druga fala zaproszeń do Tech Alpha 1 ruszy w poniedziałek
Microsoft Flight Simulator - druga fala zaproszeń do Tech Alpha 1 ruszy w poniedziałek

wiadomość11 stycznia 2020

Osoby zapisane do Insider Program dostaną kolejną szansę na przetestowanie gry Microsoft Flight Simulator. Twórcy zamierzają rozesłać kolejne zaproszenia do testów Tech Alpha 1 w przyszłym tygodniu.

Piękna zima na nowym filmiku z Microsoft Flight Simulator
Piękna zima na nowym filmiku z Microsoft Flight Simulator

wiadomość2 stycznia 2020

W sieci pojawił się kolejny materiał filmowy z gry Microsoft Flight Simulator. Tym razem twórcy zaprezentowali otoczenie pokryte śniegiem. Tytuł ukaże się w tym roku na PC oraz konsoli Xbox One.

Nvidia pokazała piękne wideo z Microsoft Flight Simulator
Nvidia pokazała piękne wideo z Microsoft Flight Simulator

wiadomość31 grudnia 2019

Firma Nvidia podzieliła się nowym filmikiem z Microsoft Flight Simulator. Pokazuje on imponujący poziom detali otoczenia w grze.

Twórcy Microsoft Flight Simulator chwalą się odwzorowaniem kokpitów
Twórcy Microsoft Flight Simulator chwalą się odwzorowaniem kokpitów

wiadomość28 listopada 2019

Gra Microsoft Flight Simulator doczekała się ostatniego odcinka Feature Discovery Series. Tym razem Martial Bossard z Asobo Studio przedstawił wierne odwzorowanie kokpitów, tak pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym.

Kolejny materiał z Microsoft Flight Simulator, darmowy weekend z trzema grami i inne wieści
Kolejny materiał z Microsoft Flight Simulator, darmowy weekend z trzema grami i inne wieści

wiadomość22 listopada 2019

Dziś piszemy o terminie premiery State of Decay 2 na Steamie i nadchodzących niespodziankach związanych z tą grą, aerodynamice, pogodzie i fizyce w Microsoft Flight Simulator oraz darmowych weekendach z Warhammer: Vermintide 2, Prison Architect oraz Rainbow Six: Siege. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PC
XONE