Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Ace Combat 7: Skies Unknown (PS4)

Ace Combat 7: Skies Unknown

Zręcznościowa gra lotnicza stanowiąca kontynuację znanej serii wydawanej przez japońską firmę Bandai Namco Games.

Akcji | science fiction | samoloty | multiplayer | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna

Okładka Ace Combat 7: Skies Unknown (PS4)

data premiery gry:

18sty2019

PS4 XONE

1lut2019za 14dni

PC

Ace Combat 7 to wydana na platformę PS4, PC i XONE gra lotnicza ze zręcznościowym modelem lotu. Projekt opracowało będące własnością firmy Bandai Namco Games studio Project Aces, czyli zespół, który stał również za większością innych odsłon tej marki.

Fabuła

Ace Combat 7 osadzone jest w alternatywnej rzeczywistości, gdzie historia Ziemi potoczyła się inaczej, doprowadzając do powstania odmiennych państw oraz wpływając na zmiany technologiczne, umożliwiające tworzenie jednostek latających nieistniejących w naszym świecie.

Zgodnie z tradycjami serii, gra kładzie bardzo duży nacisk na fabułę, która rozwijana jest zarówno poprzez wydarzenia podczas misji, jak i liczne scenki przerywnikowe.

Mechanika

Dostępne na platformę PS4, PC i XONE Ace Combat 7 zbudowane zostało na tych samych fundamentach rozgrywki, co większość odsłon tej serii. Studio Project Aces opracowało więc mocno zręcznościowy model lotu i wzbogaciło go delikatnymi elementami symulacyjnymi, mającymi na celu głównie uczynienie rozgrywki ciekawszą i bardziej wymagającą. W rezultacie podczas zabawy nie ma mowy o realizmie jako takim, ale za to otrzymujemy szalenie dynamiczne starcia powietrzne oraz liczne podniebne potyczki z potężnymi bossami. Jednocześnie każdy z dostępnych samolotów pilotuje się trochę inaczej, co pomaga w utrzymaniu różnorodności rozgrywki.

Tryby gry

Ace Combat 7 oferuje zarówno kampanię z rozbudowanym wątkiem fabularnym, jak i tryb multiplayer, pozwalający na rywalizację z innymi graczami.

Kwestie techniczne

Produkcja powstała w oparciu o silnik Unreal Engine 4, co umożliwiło autorom opracowanie pełnych detali modeli samolotów, jak i map, które równie dobrze wyglądają z dużych wysokości, jak i na niskich pułapach. Dodatkową atrakcją jest pełne wsparcie dla okularów wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Oczekiwania czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 287 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 249,90 PLN

Gry podobne do Ace Combat 7: Skies Unknown

Wymagania wiekowe Ace Combat 7: Skies Unknown

12+

Wymagania sprzętowe Ace Combat 7: Skies Unknown

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-7500 3.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza, 60 GB HDD, Windows 7/8/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3-7100 3.9 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 Ti lub lepsza, 60 GB HDD, Windows 7/8/8.1/10 64-bit

Life is Strange 2 w Xbox Game Pass, nowy znak towarowy ZeniMax i inne wieści
Life is Strange 2 w Xbox Game Pass, nowy znak towarowy ZeniMax i inne wieści

wiadomość3 stycznia 2019

Dziś piszemy o kolejnych grach w usłudze Xbox Game Pass, nowym znaku towarowym zarejestrowanym przez firmę ZeniMax (właściciela Bethesda Softworks) oraz czasie potrzebnym na odblokowanie wszystkiego w Ace Combat 7. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Ace Combat 7 - poznaliśmy zawartość europejskiej edycji kolekcjonerskiej
Ace Combat 7 - poznaliśmy zawartość europejskiej edycji kolekcjonerskiej

wiadomość5 października 2018

Poznaliśmy zawartość europejskiej edycji kolekcjonerskiej gry Ace Combat 7: Skies Unknown. W podełku znajdziemy m.in. metalowy model samolotu, naszywki oraz album z ilustracjami i czterema nowelami osadzonymi w uniwersum serii.

Ace Combat 7 Skies Unknown - poznaliśmy wymagania sprzętowe
Ace Combat 7 Skies Unknown - poznaliśmy wymagania sprzętowe

wiadomość28 września 2018

Poznaliśmy wymagania sprzętowe pecetowej wersji Ace Combat 7: Skies Unknown, czyli kolejnej odsłony lotniczego cyklu firmy Bandai Namco Entertainment. Wypuszczono również filmik pokazujący wersję pecetową na maksymalnych ustawieniach i w rozdzielczości 4K.

Ace Combat 7 - pre-ordery zapewnią pełne wersje Ace Combat 5 lub 6
Ace Combat 7 - pre-ordery zapewnią pełne wersje Ace Combat 5 lub 6

wiadomość19 września 2018

Firma Bandai Namco Entertainment ujawniła bonusy pre-orderowe Ace Combat 7: Skies Unknown, w skład których wejdą pełne wersje starszych odsłon cyklu. Na PlayStation 4 będzie to Ace Combat 5: The Unsung War, a posiadacze Xboksa One dostaną Ace Combat 6: Fires of Liberation.

Ace Combat 7 Skies Unknown nadleci na początku przyszłego roku
Ace Combat 7 Skies Unknown nadleci na początku przyszłego roku

wiadomość21 sierpnia 2018

Firma Bandai Namco ogłosiła datę premiery Ace Combat 7: Skies Unknown. Tytuł ukaże się 18 stycznia 2019 roku na PlayStation 4 oraz Xboksie One, natomiast 1 lutego światło dzienne ujrzy wydanie pecetowe. W sieci pojawił się również nowy zwiastun tytułu.

PS4
XONE
PC