Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Ace Combat 7: Skies Unknown (PC)

Ace Combat 7: Skies Unknown

Zręcznościowa gra lotnicza stanowiąca kontynuację znanej serii wydawanej przez japońską firmę Bandai Namco Games.

Akcji | science fiction | samoloty | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | Xbox Game Pass

Okładka Ace Combat 7: Skies Unknown (PC)

data premiery gry:

18sty2019

PS4 XONE

1lut2019

PC

Ace Combat 7: Skies Unknown to poświęcona samolotom gra ze zręcznościowym modelem lotu. Projekt opracowało będące własnością firmy Bandai Namco Games studio Project Aces, czyli zespół, który stał również za większością innych odsłon tej marki.

Fabuła

Ace Combat 7 osadzone jest w alternatywnej rzeczywistości, gdzie historia Ziemi potoczyła się inaczej, doprowadzając do powstania innych kontynentów oraz państw – choć wszystkie samoloty w grze to licencjonowane maszyny autentycznych producentów.

Zgodnie z tradycjami serii, gra kładzie bardzo duży nacisk na fabułę, która rozwijana jest zarówno poprzez wydarzenia podczas misji, jak i liczne scenki przerywnikowe.

Mechanika

Ace Combat 7 zbudowane zostało na tych samych fundamentach rozgrywki, co większość odsłon tej serii. Studio Project Aces opracowało więc mocno zręcznościowy model lotu i wzbogaciło go delikatnymi elementami symulacyjnymi, mającymi na celu głównie uczynienie rozgrywki ciekawszą i bardziej wymagającą. W rezultacie podczas zabawy nie ma mowy o realizmie jako takim, ale za to otrzymujemy szalenie dynamiczne starcia powietrzne oraz misje ataków na cele naziemne, a na końcu czeka nas walka z bossem. Jednocześnie każdy z dostępnych samolotów pilotuje się trochę inaczej, co pomaga w utrzymaniu różnorodności rozgrywki.

Tryby gry

Ace Combat 7 oferuje zarówno kampanię z rozbudowanym wątkiem fabularnym, jak i tryb multiplayer, pozwalający na rywalizację z innymi graczami.

Kwestie techniczne

Produkcja powstała w oparciu o silnik Unreal Engine 4, co umożliwiło autorom opracowanie pełnych detali modeli samolotów, jak i map, które równie dobrze wyglądają z dużych wysokości, jak i na niskich pułapach. Dodatkową atrakcją jest wsparcie dla okularów wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR w kilku specjalnie przygotowanych misjach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 211 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 295 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 249,90 PLN

Gry podobne do Ace Combat 7: Skies Unknown

Klasyfikacja PEGI Ace Combat 7: Skies Unknown

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Ace Combat 7: Skies Unknown

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-7100 3.9 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 Ti lub lepsza
 • 60 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-7500 3.4 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza
 • 60 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10 64-bit

DM Ekspert 26 lutego 2019

Ace Combat 7: Skies Unknown to świetna, oldskulowa zręcznościówka. Do fabuły w japońskim stylu trzeba się trochę przekonać, ale rewelacyjne sekwencje filmowe ze współczesnymi maszynami bojowymi pomagają tu sporo wybaczyć. Przydałaby się też więcej niż jedna mechanika walki z kabiny myśliwca. Ace Combat 7 przypomina stare, dobre czasy, gdy grało się po to, by zobaczyć swoją ksywkę przy wyniku z najwyższą liczbą punktów. Trudno połączyć nowoczesność z duchem oryginału, ale tutaj się to udało. Na tle współczesnych produkcji Ace Combat 7 to bardzo sympatyczne urozmaicenie.

8.0
Ace Combat 7 drugim największym bestsellerem cyklu
Ace Combat 7 drugim największym bestsellerem cyklu

wiadomość19 stycznia 2021

Ace Combat 7: Skies Unknown rozeszło się już w 2,5 mln egzemplarzy, co czyni z gry drugi największy sukces sprzedażowy w historii cyklu. Pierwsze miejsce wciąż zajmuje Ace Combat 04: Shattered Skies z PS2.

Aktualizacje do RAGE 2 i Dauntless, Resident Evil 5 i 6 na Switcha i inne wieści
Aktualizacje do RAGE 2 i Dauntless, Resident Evil 5 i 6 na Switcha i inne wieści

wiadomość17 lipca 2019

Dziś piszemy o nowych sterownikach graficznych od AMD, aktualizacjach do Dauntless i Rage 2, Resident Evil 5 i Resident Evil 6 zmierzających na Nintendo Switch oraz fabularnym DLC do Ace Combat 7: Skies Unknown. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Ace Combat 7 na PC to blamaż. Grze brakuje podstawowych funkcjonalności
Ace Combat 7 na PC to blamaż. Grze brakuje podstawowych funkcjonalności

wiadomość1 lutego 2019

Gra Ace Combat 7: Skies Unknown, która 18 stycznia zadebiutowała na PS4 i XONE, teraz trafiła też na komputery. Niestety, poziom PC-towej wersji pozostawia wiele do życzenia - brakuje m.in. wsparcia dla zestawów HOTAS i ultraszerokich monitorów.

Premiera i recenzje Ace Combat 7 Skies Unknown - cykl w formie
Premiera i recenzje Ace Combat 7 Skies Unknown - cykl w formie

wiadomość18 stycznia 2019

Dziś na PlayStation 4 oraz Xboksie One zadebiutowało Ace Combat 7: Skies Unknown, czyli kolejna odsłona popularnego cyklu zręcznościowych symulatorów lotniczych. Tytuł zebrał wysokie oceny w mediach branżowych.

Life is Strange 2 w Xbox Game Pass, nowy znak towarowy ZeniMax i inne wieści
Life is Strange 2 w Xbox Game Pass, nowy znak towarowy ZeniMax i inne wieści

wiadomość3 stycznia 2019

Dziś piszemy o kolejnych grach w usłudze Xbox Game Pass, nowym znaku towarowym zarejestrowanym przez firmę ZeniMax (właściciela Bethesda Softworks) oraz czasie potrzebnym na odblokowanie wszystkiego w Ace Combat 7. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PS4
XONE
PC