Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3PC
Okładka Blazing Angels 2: Secret Missions of WWII (PC)

Blazing Angels 2: Secret Missions of WWII

Blazing Angels: Secret Missions to druga część cokolwiek udanej gry, traktującej o powietrznych walkach z okresu II Wojny Światowej.

Akcji | II wojna światowa | samoloty | multiplayer

Okładka Blazing Angels 2: Secret Missions of WWII (PC)

data premiery gry:

7wrz2007

X360

18wrz2007

PC

25wrz2007

PS3

Blazing Angels: Secret Missions to druga część udanej gry, traktującej o powietrznych walkach z okresu II Wojny Światowej. Tym razem użytkownicy wcielają się w rolę pilota, będącego członkiem elitarnego szwadronu, wykonującego rozmaite operacje o charakterze ściśle tajnym. Podobnie jak w Blazing Angels: Squadrons of WWII, rozgrywka bliższa jest zręcznościówce, niźli symulatorowi z prawdziwego zdarzenia. Dzięki temu przyjemność z zabawy czerpać może bardzo szerokie grono odbiorców.

Ponieważ w wirtualnej rzeczywistości realizujemy misje o najwyższym stopniu poufności, do dyspozycji mamy spory arsenał środków, z których duża część jest prototypowa. Nie ma więc problemu z wyposażeniem kontrolowanego przez nas samolotu chociażby w szybkostrzelne działka czy kierowane pociski rakietowe. Zadania w trybie single player (walka powietrzna, niszczenie celów naziemnych etc.) wykonujemy po stronie alianckiej, więc w stających przeciwko nam siłach III Rzeszy Niemieckiej również widoczne są rodzaje broni, które nie zdążyły wejść do masowej produkcji w latach 1939-1945. Wróg dysponuje przykładowo słynnym latającym skrzydłem Horten Ho 229A o napędzie odrzutowym.

Developerzy z korporacji Ubisoft Entertainment zaimplementowali szereg interesujących lokacji, gdzie przychodzi nam prowadzić podniebne operacje militarne. Latamy więc m.in. nad spalonym słonecznymi promieniami Kairem, pośród himalajskich szczytów i w rejonie Moskwy. Każde wirtualne środowisko posiada mnóstwo drobnych detali, czyli np. naturalnie wyglądające chmury, gęsty drzewostan i rzęsisty deszcz. Nie zapomniano nawet o wprowadzeniu zróżnicowanej gęstości powietrza, wpływającej rzecz jasna na zachowanie samolotów. Całości dopełnia opcja multiplayer, oferująca sporo ciekawych scenariuszy (drużynowe zdobywanie terytorium, epickie pojedynki asów przestworzy itp.).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 450 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,99 PLN

Gry podobne do Blazing Angels 2: Secret Missions of WWII

Klasyfikacja PEGI Blazing Angels 2: Secret Missions of WWII

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Blazing Angels 2: Secret Missions of WWII

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 3 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 6 GB HDD, Windows XP

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Blazing Angels 2: Secret Missions of WWII - recenzja gry
Blazing Angels 2: Secret Missions of WWII - recenzja gry

Recenzja 4 marca 2008, 14:00

Zastrzeżenia można mieć także do modelu gry. Rzecz jasna w Blazing Angels 2 nie ma co liczyć na jakkolwiek realistyczne odwzorowanie zachowania się maszyn czy efektów aerodynamicznych. Trudno tę produkcję za to winić, gdyż nie ukrywa ona swojego zręcznościowego charakteru. Powinno być tu tak, jak wcześniej lub jakkolwiek ciekawiej. Jest jednak inaczej. Twórcy postanowili pozbawić model gry wszelkich smaczków, które mogłyby trącać o realizm (można np. przelatywać przez korony drzew, nie trzeba się obawiać wybuchu z powodu przecieku paliwa itd.). Każdy, kto grał w poprzedniczkę, wie zapewne, iż już tam granica między skrajną zręcznościówką, a czymś odrobinę realnym była bardzo cienka. Tym razem nie jej w ogóle.

PC
X360
PS3