Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2021, 09:27

Ace Combat 8 w produkcji. AC7 największym hitem w serii

Ace Combat 7 stało się największym bestsellerem w historii cyklu. Nic zdziwiliśmy się więc, gdy autorzy potwierdzili, że ruszyła już produkcja następnej części serii.

Studio Project Aces poinformowało, że w produkcji znajduje się nowa odsłona Ace Combat, czyli cyklu zręcznościowych gier lotniczych. Ogłoszono to podczas streamu zorganizowanego z okazji 25-lecia marki.

W trakcie transmisji twórcy pochwalili się także, że sprzedaż Ace Combat 7: Skies Unknown przekroczyła 3 mln egzemplarzy. Tym samym gra stała się największym bestsellerem w historii serii. Poprzednim liderem było wydane w 2001 roku Ace Combat 04: Shattered Skies, które w ciągu siedmiu lat od premiery znalazło 2,64 mln nabywców.

Przypomnijmy, że Ace Combat 7: Skies Unknown ukazało się w styczniu 2019 r. na konsolach Xbox One i PlayStation 4, a miesiąc później także na PC. W styczniu bieżącego roku chwalono się 2,5 mln sprzedanych egzemplarzy, więc gra nadal w dobrym tempie znajduje nowych nabywców.

AC7 skutecznie wskrzesiło zainteresowanie marką, więc nic dziwnego, że już trwają prace nad kolejną odsłoną. Co ciekawe, producent serii, Kazutoki Kono, przyznał, że Project Aces jest obecnie zbyt małe, aby samodzielnie sprostać wymaganiom fanów. Dlatego w planach jest zwiększenie liczebności zespołu, a nowa odsłona cyklu powstaje we współpracy z japońskim studiem ILCA.

Ten deweloper asystował wcześniej przy tej marce - odpowiadał m.in. za scenki przerywnikowe w Ace Combat 7: Skies Unknown, jak również współtworzył lokacje w tej grze. Tym razem jego rola zostanie jednak mocno rozszerzona. Zespół w ostatnich latach zaczął częściej produkować własne projekty – odpowiada m.in. za The Idolmaster: Starlit Season oraz nadchodzące Pokemon Brilliant Diamond oraz Pokemon Shining Pearl. Kazutoki Kono zapewnia, że on i reszta zespołu Project Aces dalej będą pracowali przy serii Ace Combat, ale potrzebują pomocy, jeśli mają spełnić wszystkie potrzeby fanów.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Ace Combat 7 Skies Unknown - poradnik do gry