Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2021, 10:11

Ace Combat 7 drugim największym bestsellerem cyklu

Ace Combat 7: Skies Unknown rozeszło się już w 2,5 mln egzemplarzy, co czyni z gry drugi największy sukces sprzedażowy w historii cyklu. Pierwsze miejsce wciąż zajmuje Ace Combat 04: Shattered Skies z PS2.

Studio Project Aces ma powody do zadowolenia. Będąca jego właścicielem firma Bandai Namco Entertainment pochwaliła się, że sprzedaż lotniczej strzelanki Ace Combat 7: Skies Unknown przekroczyła 2,5 mln egzemplarzy. Czyni to z gry drugi największy bestseller cyklu. Liderem pozostaje Ace Combat 04: Shattered Skies, wydane w 2001 roku na PlayStation 2.

Czwarta odsłona cyklu wkrótce jednak powinna stracić tę pozycję. Przez pierwszych siedem lat od premiery sprzedano 2,64 mln egzemplarzy tej produkcji. AC7 rozchodzi się więc w znacznie szybszym tempie i niedługo powinno przegonić klasykę z PS2.

Przypomnijmy, że Ace Combat 7: Skies Unknown zadebiutowało 18 stycznia 2019 roku na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Dwa tygodnie później gra trafiła także na PC. Produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem. Według serwisu Metacritic średnia ocen wydania na PS4 wynosi 80%.

Wersja pecetowa zadebiutowała w dosyć opłakanym stanie technicznym, ale patche poprawiły najważniejsze niedoróbki. Obecnie na Steamie 84% ocen użytkowników jest pozytywnych.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Ace Combat 7 Skies Unknown - poradnik do gry