Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2021, 09:48

autor: Adrian Werner

Auto Chess MOBA - marka zapoczątkowana przez moda Dota 2 zatoczyła koło

Zapowiedziano Auto Chess MOBA, czyli grę z tytułowego gatunku, w której pojawią się postacie z popularnego auto battlera. Tym samym marka zatoczyła koło, gdyż narodziła się jako mod do Dota 2.

AUTO CHESS MOBA ZAOFERUJE:
  1. bohaterów z Auto Chess,
  2. system synergii postaci i przedmiotów,
  3. darmowy dostęp do wszystkich bohaterów,
  4. rozwój tylko przez rozgrywkę w meczach,
  5. system dnia i nocy wpływający m.in. na widoczność,
  6. możliwość niszczenia obiektów otoczenia.

Firma Dragonest Games zapowiedziała Auto Chess MOBA, czyli spin-offa popularnego Auto Chess. Produkcja wykorzysta model free-to-play. Na razie nie znamy planowanej daty premiery ani platform sprzętowych. Historia marki sugeruje jednak przynajmniej edycje na PC i urządzenia mobilne.

W grze pojawią się bohaterowie z oryginalnego Auto Chess, ale dysponować mają nowymi umiejętnościami, dopasowanymi do specyfiki gatunku MOBA. Co ważne, wszystkie postacie dostępne będą za darmo. Nie pojawią się również żadne płatne runy. Zabawę ma uatrakcyjnić możliwość niszczenia elementów otoczenia oraz system dnia i nocy, który będzie wpływał na widoczność oraz inne elementy rozgrywki.

W grze pojawią się także znane z Auto Chess mechanizmy synergii między postaciami i przedmiotami, zapewniające różne przydatne bonusy.

Celem autorów jest stworzenie produkcji, która zapewni sprawiedliwe i dobrze zbalansowane sieciowe potyczki, bez możliwości kupna jakiejkolwiek przewagi. Co więcej, rozwój postaci odbywać się będzie wyłącznie poprzez branie udziału w meczach, a nie np. przez regularne logowanie się na konto w celu zdobycia jakiejś nagrody. Dlatego też wszyscy bohaterowie będą zawsze dostępni za darmo, gdyż sytuacja, w której jeden z graczy ma dostęp do większej puli herosów, zapewnia mu przewagę.

Dla Dragonest Games będzie to powrót do korzeni. W 2015 roku firma wypuściła bowiem projekt Fight for Freedom, który był jednym z pierwszych udanych mobilnych MOBA. Potem zespół dał się jednak przegonić konkurencji.

Zapowiedź gry oznacza, że marka zatoczyła koło. Narodziła się ona bowiem jako Dota Auto Chess, czyli modyfikacja do MOBA Dota 2. Potem autorzy, czyli ludzie ze studia Drodo, postanowili opracować samodzielną, komercyjną wersję projektu i tak powstało Auto Chess, które wydane zostało przez Dragonest Games. Teraz na bazie tej gry powstaje MOBA.

  1. Auto Chess – strona oficjalna marki