Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2019, 20:47

Dota Auto Chess – Valve przejmie twórców popularnej modyfikacji?

W sieci pojawiły się pogłoski o możliwym przejęciu Dota Auto Chess przez Valve. Według źródeł serwisu VPESports spółka rozważa zmianę popularnej modyfikacji w tytuł komercyjny i przygarnięcie jej twórców.

Valve ostrzy sobie żeby na kolejnych zdolnych twórców? - Dota Auto Chess – Valve przejmie twórców popularnej modyfikacji? - wiadomość - 2019-02-21
Valve ostrzy sobie żeby na kolejnych zdolnych twórców?

Kiedy niedawno informowaliśmy o ogromnej popularności Dota Auto Chess, wiele osób zastanawiało się, czy Valve nie zdecyduje się na przygarnięcie twórców tej modyfikacji. Najnowsze doniesienia zdają się wskazywać, że jest to bardzo prawdopodobne. Serwis VPESports uzyskał informacje o planach komercjalizacji moda przez spółkę Gabe’a Newella i przemienienia go w pełnoprawną produkcję. To oznaczałoby oficjalne wsparcie ekipy Drodo Studio przy tworzeniu oraz rozwijaniu tytułu.

Nietrudno zrozumieć, czemu Valve może być zainteresowane tym modem. Już dziesięć dni po premierze w Dota Auto Chess grało 100 tysięcy graczy jednocześnie, a ostatnio twórcy donieśli, że udało im się potroić ten wynik. Obecnie projekt ma 4,4 miliona subskrybentów w Warsztacie Steama, z czego 400 tysięcy doszło w ciągu ostatnich czterech dni (16 lutego twórcy chwalili się 4 milionami subskrypcji). Przy okazji modyfikacja przyciągnęła tłumy do Dota 2, które przeżywa istny renesans.

Szachowe potyczki w Dota 2 cieszą się ogromną popularnością na Steamie. - Dota Auto Chess – Valve przejmie twórców popularnej modyfikacji? - wiadomość - 2019-02-21
Szachowe potyczki w Dota 2 cieszą się ogromną popularnością na Steamie.

Valve ma więc wszelkie powody do zainteresowania tym tytułem, zwłaszcza że jego własna karcianka radzi sobie o wiele gorzej. Samo Drodo Studio dawno już skontaktowało się z firmą (via Reddit), na razie tylko w sprawie dodania matchmakingu. A Valve znane jest z przygarniania obiecujących produkcji i ich twórców. Portal, Counter-Strike, Left 4 Dead – to wszystko marki stworzone przez zespoły, które zostały zatrudnione przez Gabe’a Newella po zaprezentowaniu przez autorów swoich projektów. Łatwo więc uwierzyć w zapewnienia VPESports co do planowanego przejęcia Drodo Studio. Na razie jednak zalecamy nie traktować tych doniesień jako potwierdzonych – przynajmniej do czasu uzyskania oficjalnych informacji.