Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2019, 19:50

autor: AlexB

Tajemnicze tweety sugerują inwazję porywaczy ciał w The Sims 4 [Aktualizacja: jest trailer StrangerVille]

Twórcy gry The Sims 4 zaczęli publikować na Twitterze dziwne zdjęcia, przedstawiające Simy w dość nietypowych pozach i z osobliwym wyrazem twarzy, oraz tajemnicze wiadomości zapisane w ekscentryczny sposób. Najprawdopodobniej jest to zapowiedź nowego rozszerzenia.

Aktualizacja

Zgodnie z przewidywaniami, tajemnicze tweety zapowiadały trailer StrangerVille, czyli nowego rozszerzenia do The Sims 4, silnie nawiązującego do Strangetown z drugiej części popularnego cyklu. Pozwoli ono na rozwiązanie zagadki tytułowego miasteczka pełnego dziwnie zachowujących się osób. Jeśli jesteście ciekawi szczegółów, kliknijcie tutaj. DLC zadebiutuje 26 lutego bieżącego roku na PC.

Oryginalna wiadomość

Dodatki stały się jednym z symboli cyklu The Sims. Sama czwórka, czyli jak na razie ostatnia odsłona serii, do tej pory otrzymała aż 26 różnorakich DLC. Pozwoliły one między innymi na zaadoptowanie zwierzaka, zostanie gwiazdą, przeżycie przygody w dżungli czy, co bardziej nietypowe, zostanie wampirem. Wiele wskazuje na to, że kolejne rozszerzenie również będzie utrzymane w dość dziwacznym klimacie. Skąd takie przypuszczenie? Otóż na Twitterze twórcy The Sims 4 zaczęli zamieszczać wiadomości, których treść jest raczej... osobliwa.

Wiele wskazuje na to, że niedługo spokojne życia Simów zostaną dość poważnie zakłócone. - Tajemnicze tweety sugerują inwazję porywaczy ciał w The Sims 4 [Aktualizacja: jest trailer StrangerVille] - wiadomość - 2019-02-21
Wiele wskazuje na to, że niedługo spokojne życia Simów zostaną dość poważnie zakłócone.

Opublikowane posty prezentują zdjęcia Simów w niecodziennych pozach i z wyrazem twarzy, jakby byli pod wpływem jakiegoś środka odurzającego lub hipnozy, bądź ich ciałami zawładnęła jakaś potężna siła. Jedyna osoba, która wygląda w miarę normalnie, ma na głowie durszlak i jest ubrana niczym stereotypowy łowca teorii spiskowych. Warto też zauważyć, że sporo z tych fotografii zostało wykonanych w pustynnej okolicy i przewija się na nich motyw wojskowy.

Twórcy The Sims 4 zostawili też ostatnio sporo wiadomości tekstowych. Zostały one zapisane w bardzo tajemniczy sposób. Mówią one coś o matce, która jest tak piękna, że zwykli ludzie nie są godni na nią patrzeć i owocu przez nią ofiarowywanym. Uwagę zwraca zwłaszcza jeden Tweet zawierający zdanie „Dołącz do nas w kraterze”.

Co to wszystko oznacza? Teorii jest kilka. Najbardziej wiarygodna wydaje się jednak ta, według której dziwne tweety pracowników studia Maxis sugerują powrót znanej z The Sims 2 mapy Strangetown (lub czegoś na jej wzór). Zgadza się pustynna okolica, osobliwi sąsiedzi (żołnierze, naukowcy i obcy z innej planety), a nawet krater, który powstał w wyniku upadku statku kosmicznego. Co się natomiast tyczy dziwnie wyglądających Simów i tajemniczych wiadomości, to da się wyczuć inspirację klasyczną Inwazją porywaczy ciał Jacka Finneya, która stała się podstawą dla wielu filmów.

Strangetown to jedna z najbardziej lubianych okolic wśród fanów cyklu The Sims. - Tajemnicze tweety sugerują inwazję porywaczy ciał w The Sims 4 [Aktualizacja: jest trailer StrangerVille] - wiadomość - 2019-02-21
Strangetown to jedna z najbardziej lubianych okolic wśród fanów cyklu The Sims.

Oczywiście należy raz jeszcze podkreślić, że jak na razie to jedynie spekulacje. Niewykluczone, że przytoczone tweety sugerują coś zupełnie innego. Wszelkie wątpliwości rozwieje dopiero oficjalna zapowiedź, która ma pojawić się dziś około 19:00 czasu polskiego.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry The Sims 4 - niezłe nowości w cieniu wyraźnych braków
  3. The Sims 4 - poradnik do gry