Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2019, 19:43

autor: Ender

Paradox Mods – multiplatformowy serwis z modami dla gier Paradoksu

Firma Paradox Interactive otworzyła nowy multiplatformowy serwis z modami dla wydawanych przez siebie produkcji, takich jak Cities: Skylines i Surviving Mars. Wspiera on wersje gier dostępne na rożnych pecetowych platformach dystrybucji cyfrowej, a także na konsoli Xbox One, umożliwiając szybkie i łatwe dzielenie się modyfikacjami z innymi fanami.

Szwedzkie Paradox Interactive jest jednym z największych pecetowych wydawców na rynku, który specjalizuje się w grach ekonomicznych oraz strategicznych. Jednym z najciekawszych aspektów tych produkcji jest liczba tworzonych dla nich modów, które wzbogacają rozgrywkę, a także przedłużają zabawę. W ostatnim czasie najważniejsze tytuły z katalogu firmy coraz częściej trafiają również na konsole. Do tej pory łatwy i szybki dostęp do modyfikacji posiadali jednak jedynie użytkownicy Steama. Szefostwo Paradoksu postanowiło to jednak zmienić otwierając darmowy multiplatformowy serwis Paradox Mods, który obsługiwać będzie wydawane przez firmę produkcje dostępne w sklepie Valve, ale także na innych platformach sprzedaży, takich jak GOG.com czy Epic Games Store, jak również konsolach (na razie jedynie na Xboksie One).

Serwis ma wspierać gry Paradoksu, niezależnie od miejsca, w którym je kupimy - Paradox Mods – multiplatformowy serwis z modami dla gier Paradoksu - wiadomość - 2019-02-20
Serwis ma wspierać gry Paradoksu, niezależnie od miejsca, w którym je kupimy

Użytkownicy Paradox Mods mogą z łatwością załadować swoją modyfikację do serwisu, wybierając spośród jednej z wielu dostępnych kategorii. Mody są następnie w otwarty i przejrzysty sposób oceniane przez innych graczy. Prace nad Paradox Mods trwały od ponad roku. Najciekawszym aspektem serwisu jest oczywiście crossplatformowe wsparcie dla konsol. Dzięki umowie z Microsoftem, gracze korzystający z Xboksów One po raz pierwszy otrzymują dostęp do pełnej gamy pecetowych modów, które nie muszą przechodzić długiego procesu certyfikacji. W tej chwili na Xboksie skorzystamy jedynie z modyfikacji do gry Surviving Mars, ale w przyszłości wszystkie kolejne produkcje strategiczne wydane przez Paradox będą domyślnie współpracować z serwisem. Pecetowa odsłona Paradox Mods poza Surviving Mars posiada obecnie modyfikacje do gier Stellaris oraz Cities: Skylines.

W przyszłości Paradox chciałby zaoferować mody także na platformach Sony oraz Nintendo, ale podchodzi do sprawy realistycznie i nie liczy na to, że obie firmy szybko zmienią swoją postawę wobec tego typu pomysłów. W tej chwili firma zadowolona jest z modelu współpracy z Microsoftem. Przedstawiciele spółki podkreślają też, że przykład z ich inicjatywy powinni brać inni wydawcy i deweloperzy.

Po raz pierwszy gracze na Xboksie One mają dostęp do pełnej gamy pecetowych modów - Paradox Mods – multiplatformowy serwis z modami dla gier Paradoksu - wiadomość - 2019-02-20
Po raz pierwszy gracze na Xboksie One mają dostęp do pełnej gamy pecetowych modów
  1. Oficjalna strona serwisu Paradox Mods