Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka The Sims 4: StrangerVille (PC)

The Sims 4: StrangerVille PC

Kolejny dodatek do stworzonego przez studio EA Maxis popularnego symulatora życia The Sims 4, który daje graczom możliwość odwiedzenia nietypowego miasta StrangerVille i poznania jego dziwnych mieszkańców.

To jest dodatek do gry The Sims 4.

Symulacje | ekonomiczne | sandbox | symulator życia

PC Windows
Okładka The Sims 4: StrangerVille (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26lutego2019

26lutego2019

Origin

The Sims 4: StrangerVille to kolejny dodatek do czwartej odsłony popularnego symulatora życia. Rozszerzenie pozwala na zwiedzenie tytułowego, tajemniczego miasteczka StrangerVille, nawiązującego do Strangetown, które pojawiło się w drugiej części cyklu. Podobnie jak wszystkie poprzednie DLC, dodatek został opracowany przez studio EA Maxis i wydany przez Electronic Arts.

Fabuła

The Sims 4: StrangerVille przenosi graczy do miasteczka StrangerVille, pełnego dziwnych mieszkańców, którzy sprawiają wrażenie, jakby byli członkami jakiejś sekty lub czegoś jeszcze bardziej niebezpiecznego. Simy porozumiewają się, korzystając z bardzo charakterystycznych znaków i często wspominają o „Matce”.

W DLC dostrzec można inspirację książką Inwazja porywaczy ciał Jacka Finneya.

Mechanika

Dodatek The Sims 4: StrangerVille daje możliwość odwiedzenia nowej lokacji usytuowanej na pustynnym terenie. W okolicy pełno jest dziwnych, niepokojących mieszkańców i niebezpiecznych roślin. Możemy również podjąć się kilku nowych zadań i aktywności – najważniejszą stanowi próba rozwiązania zagadki miasta StrangerVille, kryjącego się w nim laboratorium oraz nieoznakowanych samochodów, które pojawiają się w różnych miejscach.

W czasie zabawy trafiamy na sporo nowych przedmiotów – m.in. dyktafonów z tajemniczymi zapisami, a także skanerów, które możemy wykorzystać do wykrywania rzeczy, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Dodatkowo simy mogą przejść trening w armii i przebrać się w szereg nowych strojów, takich jak mundur wojskowy (w kilku rodzajach), kombinezon chroniący przed groźnymi substancjami, garnitur rządowego agenta czy… ubranie miłośnika teorii spiskowych.

Tryby gry

W The Sims 4: StrangerVille możemy grać wyłącznie samotnie, podobnie jak w podstawową wersję gry.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy graficznej rozszerzenie The Sims 4: StrangerVille nie odróżnia się szczególnie od podstawowej wersji gry. Na uwagę zasługuje jednak bardzo nietypowe projekty nowej lokalizacji oraz jej mieszkańców - simy poruszają się w niewygodnych pozycjach i wyglądają tak, jakby były pod wpływem hipnozy lub środków odurzających. Całość utrzymana jest w dość niepokojącej stylistyce. Warto odnotować, że rozszerzenie wymaga do działania podstawowej wersji gry The Sims 4.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 3,3 / 10 na podstawie 62 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Gry podobne do The Sims 4: StrangerVille

Klasyfikacja PEGI The Sims 4: StrangerVille

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Sims 4: StrangerVille

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 1.8 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 128 MB GeForce 6600 / Radeon X1300 lub lepsza
 • 15 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5 2.33 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 lub lepsza
 • 18 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
Wszystko o The Sims 4 (dodatki i DLC, wymagania sprzętowe) – Akt. #15
Wszystko o The Sims 4 (dodatki i DLC, wymagania sprzętowe) – Akt. #15

wiadomość25 stycznia 2017

Kompendium zawiera najważniejsze informacje o nowej odsłonie The Sims, które miejmy nadzieję pozwolą ocenić czy warto zainteresować się tytułem i zdecydować się na jego zakup. Wśród zebranych ciekawostek znajdziemy opis nowych systemów rozgrywki, wymagania sprzętowe oraz materiały wideo.

Tajemnicze tweety sugerują inwazję porywaczy ciał w The Sims 4 [Aktualizacja: jest trailer StrangerVille]
Tajemnicze tweety sugerują inwazję porywaczy ciał w The Sims 4 [Aktualizacja: jest trailer StrangerVille]

wiadomość20 lutego 2019

Twórcy gry The Sims 4 zaczęli publikować na Twitterze dziwne zdjęcia, przedstawiające Simy w dość nietypowych pozach i z osobliwym wyrazem twarzy, oraz tajemnicze wiadomości zapisane w ekscentryczny sposób. Najprawdopodobniej jest to zapowiedź nowego rozszerzenia.