Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 23 kwietnia 2019, 15:58

autor: Vergil

Mobilne Auto Chess dostępne do pobrania za darmo

Niezwykła popularność modyfikacji Dota Auto Chess sprawiła, że gra Dota 2 przeżywa prawdziwy renesans. Kując żelazo póki gorące, zespół Drodo Studio udostępnił testową wersję komercyjnej wersji swojego dzieła, która trafiła na urządzenia mobilne.

W marcu donosiliśmy Wam, że Dota Auto Chess, czyli opracowana przez chiński zespół Drodo Studio modyfikacja do gry Dota 2, doczeka się wersji mobilnej. Dzisiaj użytkownicy smartfonów i tabletów z systemem Android (posiadacze urządzeń firmy Apple muszą jeszcze poczekać) mogą już sprawdzić organoleptycznie testową wersję owej pozycji. Darmowe Auto Chess, bo takie miano nosi owa produkcja, czeka pod tym adresem. Na stronie internetowej, do której prowadzi link, należy kliknąć w przycisk „Android test server Download”, by rozpocząć pobieranie pliku APK. Kolejnym krokiem jest skopiowanie tego ostatniego na smartfon lub tablet oraz instalacja programu.

UWAGA!

Instalacja plików APK spoza Google Play zwiększa niebezpieczeństwo, że nasz telefon lub tablet padnie ofiarą ataku hakerskiego.

Do rozpoczęcia rozgrywki w mobilnym Auto Chess wymagane jest posiadanie konta, które można założyć na tej samej witrynie; adres e-mail oraz hasło podane podczas rejestracji służą do zalogowania się na swój profil z poziomu gry. Co ciekawe, niektóre adresy są zbyt długie, by przy ich użyciu dostać się na swoje konto. W takim wypadku trzeba udać się tutaj i zalogować, a po sprawdzeniu swojego ID – podać je przy próbie logowania.

Inna sprawa, że (jak można wyczytać na forum Reddit) pomimo iż autorzy przygotowali angielską wersję swego dzieła, standardowo uruchamia się ono po chińsku. By zmienić język na angielski, należy (już po zalogowaniu) stuknąć w ikonę swojego profilu, wybrać opcję okraszoną symbolem zębatki, a w wyświetlonym następnie menu – stuknąć w pozycję znajdującą się na samym dole listy; w ten sposób dostajemy się do listy dostępnych języków.

Po sukcesie na komputerach osobistych mod Dota Auto Chess doczekał się swojej komercyjnej wersji. - Mobilne Auto Chess dostępne do pobrania za darmo - wiadomość - 2019-04-23
Po sukcesie na komputerach osobistych mod Dota Auto Chess doczekał się swojej komercyjnej wersji.

Jako ciekawostkę należy dodać, że pecetowe Dota Auto Chess wciąż ma się świetnie – modyfikacja ma już blisko osiem milionów subskrybentów w Warsztacie Steam, a dzięki jej popularności gra Dota 2 przeżywa istny renesans. Warto przy tym pamiętać, że w udostępnionej przez Drodo Studio komercyjnej wersji tej modyfikacji próżno szukać bohaterów dzieła firmy Valve.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Auto Chess
  2. Dota Auto Chess w Warsztacie Steam
  3. Dota Auto Chess – poradnik do gry