Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitch
Okładka Pokemon Brilliant Diamond (Switch)

Pokemon Brilliant Diamond Switch

Remake gry Pokemon Diamond, opracowany przez studio ILCA. W Pokemon Brilliant Diamond przemierzamy krainę Sinnoh jako wspinający się po szczeblach kariery trener (lub trenerka) Pokemonów. Na tle pierwowzoru tytuł wyróżnia się głównie za sprawą gruntownie odświeżonej grafiki.

RPG | turowe | Pokemon | reedycje/remastery/remaki | kooperacja | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo | Find Your Next Game

Nintendo Switch
Okładka Pokemon Brilliant Diamond (Switch)

producent: ILCA

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji Switch:

2021

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pokemon Brilliant Diamond to kompleksowy remake gry RPG pod tytułem Pokemon Diamond, wydanej w 2007 roku na konsolę Nintendo DS. Produkcja, która powstała za myślą o platformie Nintendo Switch, została opracowana przez studio ILCA. Tytuł zadebiutował wraz z bliźniaczym Pokemon Shining Pearl.

Fabuła

Pokemon Brilliant Diamond zabiera nas w podróż na wyspę Sinnoh, inspirowaną japońską Hokkaido. W trakcie rozgrywki wcielamy się w świeżo upieczonego trenera, który marzy o zostaniu mistrzem Ligi Pokemon. Nasz podopieczny (lub podopieczna) nie tylko podróżuje, łapie Pokemony i zdobywa cenne doświadczenie, lecz również stawia czoła złowrogiemu Team Galactic – grupie planującej zniszczyć świat i na jego zgliszczach stworzyć swój własny. Swoistą wisienką na torcie jest natomiast złapanie przez niego legendarnego Pokemona, którym w opisywanej produkcji jest Dialga (podczas gdy w Pokemon Shining Pearl – Palkia).

Mechanika

W Pokemon Brilliant akcję obserwujemy z lotu ptaka. Rozgrywkę rozpoczynamy w rodzinnym mieście bohatera. Właściwa przygoda zaczyna się w momencie, w którym wejdziemy już w posiadanie pierwszego Poke Balla i Pokemona. Dalej nie pozostaje nam nic innego, jak wyruszyć w długą podróż.

Przemierzając Sinnoh wzdłuż i wszerz, przede wszystkim realizujemy zadania popychające fabułę do przodu i wykonujemy rozmaite misje poboczne, a także toczymy liczne starcia zarówno z dzikimi Pokemonami, jak z innymi trenerami. Kiedy uda nam się pokonać dzikiego Pokemona, a w zapasie mamy wolny Poke Ball, nic nie stoi na przeszkodzie, by spróbować go złapać i wykorzystywać w kolejnych potyczkach. Nie jest to jednak łatwe, gdyż sukces determinuje liczba punktów życia łapanego Pokemona oraz siła posiadanego Poke Balla. Na osobną wzmiankę zasługuje jeszcze zegarek Poketch, który nie tylko wyświetla datę oraz czas, lecz również monitoruje stan zdrowia naszych Pokemonów, a także posiada wbudowaną nawigację, kalkulator i krokomierz.

Pojedynki toczą się w trybie turowym, na osobnych arenach, a ich przebieg jest prezentowany z rozmaitych „filmowych” ujęć. Każdy Pokemon posiada swoje mocne i słabe strony, toteż kluczem do sukcesu jest wystawienie do walki z danym stworkiem Pokemona mającego nad nim naturalną przewagę. Poza tym należy umiejętnie korzystać ze zdolności posiadanych potworków. Wygrywając pojedynki, nasze Pokemony zdobywają punkty doświadczenia i awansują na kolejne poziomy; wówczas rosną ich statystyki, a co za tym idzie – potencjał bojowy. Ponadto większość z nich po przekroczeniu określonego „levelu” ewoluuje w swą wyższą formę.

W przerwach od wykonywania zadań i toczenia pojedynków możemy spędzić czas na tak zwanych Pokemon Contests, w których nasi pupile biorą udział w różnorodnych konkurencjach. W Visual Competition stroimy danego stworka, starając się uczynić go jak najładniejszym, w Dance Competition wciskamy określone przyciski w rytm muzyki, a nasz Pokemon popisuje się wówczas umiejętnościami tanecznymi, z kolei w Acting Competition nasi pupile muszą wykonywać skomplikowane ruchy i sztuczki.

Tryby gry

Pokemon Brilliant Diamond pozwala na zabawę w pojedynkę lub w trybie multiplayer.

Kwestie techniczne

Na tle pierwowzoru Pokemon Brilliant Diamond wyróżnia się za sprawą zupełnie nowej oprawy graficznej. Całość jest trójwymiarowa i cieszy oko barwną kolorystyką oraz kreskówkową stylistyką.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-8  

Oczekiwania czytelników: 8.2 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Pokemon Brilliant Diamond

Wymagania wiekowe Pokemon Brilliant Diamond

odpowiednia dla każdego wieku

Pokemon Diamond i Pearl doczekają się remake'ów. Zapowiedzi nowych gier z pokemonami
Pokemon Diamond i Pearl doczekają się remake'ów. Zapowiedzi nowych gier z pokemonami

wiadomość26 lutego 2021

Na prezentacji z okazji 25-lecia marki Pokemon zapowiedziane zostały remaki wydanych na konsolę NDS gier Pokemon Diamond oraz Pearl. To nie wszystko, ponieważ pokazano również zwiastun gry Pokemon z otwartym światem oraz zaprezentowano kontynuację Pokemon Snap.