Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2021, 18:07

autor: hexx0

Trailery Pokemon Brilliant Diamond, Shining Pearl i Legends: Arceus zapowiadają powrót lubianych funkcji

Udostępniono nowe trailery trzech gier o Pokemonach – Brilliant Diamond, Shining Pearl i Legends: Arceus. Prezentują one nowe i powracające funkcje, a także nieznanych dotąd NPC.

Na oficjalnym kanale marki Pokemon w serwisie YouTube pojawiły się dziś trailery trzech nadchodzących produkcji o tytułowych stworkach. Dwie z nich – o podtytułach Brilliant Diamond i Shining Pearl – to remaki produkcji wydanych na Nintendo DS w 2006 roku (w Polsce w 2007), a trzecia, Pokemon Legends: Arceus, to zupełnie nowa produkcja RPG, która przeniesie nas do regionu Sinnoh, gdzie stworzymy pierwszy w historii Pokedex. Wszystkie trzy tytuły zostaną wydane wyłącznie na Switcha. Wspomniane zwiastuny możecie natomiast obejrzeć poniżej.

Fani klasyki z pewnością ucieszą się, że w remake’ach powróci Poketech – wirtualny przedmiot oferujący m.in. zegarek i licznik kroków, które wyświetlane były na dolnym ekranie DS-a. Nie zabraknie też znanej minigry polegającej na wytwarzaniu Poffinów, czyli smakołyków dla pokemonów, które zwiększają ich statystyki przed konkursami piękności. Trailery pozwoliły również rzucić okiem na nowych NPC – Cheryl i Rileya.

Gry Pokemon Brilliant Diamond oraz Shining Pearl zadebiutują na konsolce Nintendo 19 listopada tego roku. Z kolei w RPG Pokemon Legends: Arceus zagramy 28 stycznia.