Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 września 2021, 18:40

autor: Patryk Łukasz Kubiak

Gwiazda Star Wars: Andor potwierdza - zdjęcia do serialu zakończone

Kolejny projekt ze świata Star Wars coraz bliżej. Gwiazdor serialu Andor potwierdził, że zakończyły się zdjęcia na planie.

Mandalorianin otworzył szeroko Gwiezdnym wojnom drzwi do podboju małego ekranu. Disney nie próżnuje i w przygotowaniu jest wiele projektów, które mają pozwolić widzom zanurzyć się w świat Star Wars we własnych domach. Jedną z takich produkcji jest Andor, serial osadzony w uniwersum stworzonym przez George’a Lucasa, do którego zdjęcia właśnie się zakończyły. Prequel filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie przedstawi losy kapitana Cassiana Andora, w którego ponownie wciela się Diego Luna. To właśnie meksykański aktor w rozmowie z portalem Deadline powiedział, że prace na planie Andora dobiegły końca, a tworzenie obrazu w czasie pandemii nie było dla niego złym doświadczeniem.

Szczerze mówiąc, błogosławieństwem było wykonywać tę pracę, a do tego w tych okolicznościach. Miałem okazję pracować z zespołem, który nie mógłbym bardziej podziwiać i być bardziej z niego dumny. Praca na planie to trudny moment, więc mieliśmy szczęście. Skończyliśmy już zdjęcia i przygotowujemy wszystko, aby widzowie mogli je zobaczyć.

Luna zabrał także głos na temat tego, czy w Andorze powrócą bohaterowie z poprzednich odsłon serii Gwiezdne wojny.

Na pewno zobaczycie znajome twarze. Mogę opowiedzieć o tym projekcie jak o żadnym innym, ponieważ nie mogę zepsuć zakończenia, jeśli ktoś już widział Łotra 1. Bez względu na to, co powiem, nie zniszczę tego.

Na razie wiadomo, że w serialu powrócą Genevieve O’Reilly w roli Mon Mothmy oraz Forest Whitaker, który wcieli się w Sawa Gerrerę. Pewne jest także, że w pierwszym sezonie Andora nie zobaczymy Alana Tudyka jako K-2SO – sam aktor potwierdził tę informację, przyznając jednocześnie, że twórcy produkcji mają pomysł na wykorzystanie jego postaci w późniejszym etapie historii.

Na to przyjdzie jednak jeszcze trochę poczekać zarówno Tudykowi, jak i miłośnikom Star Wars. Andor ma zadebiutować na Disney+ pod koniec 2022 roku.

  1. Okazuje się, że Hamill nie przemówił na planie Mandalorianina
  2. Andor z więcej niż jednym sezonem, ale na razie bez K-2SO