Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitch
Okładka Pokemon Legends: Arceus (Switch)

Pokemon Legends: Arceus Switch

Gra RPG z otwartym światem, utrzymana w stylistyce przywodzącej na myśl The Legend of Zelda: Breath of the Wild. W Pokemon Legends: Arceus trafiamy do regionu Sinnoh i badamy jego tajemnice, tworząc pierwszy w jego historii Pokedex.

RPG | TPP | turowe | Pokemon | przygodowe gry akcji | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo | Find Your Next Game

Nintendo Switch
Okładka Pokemon Legends: Arceus (Switch)

producent: Game Freak

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji Switch:

2022

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pokemon Legends: Arceus jest grą RPG akcji z otwartym światem, która pozwala nam sprawdzić, jak wyglądało to uniwersum na wieki przed pierwszym spotkaniem Asha Ketchuma i Pikachu. Produkcja została opracowana przez studio Game Freak, które sprawuje pieczę nad rozwojem głównej serii Pokemon.

Fabuła

Pokemon Legends: Arceus zabiera nas w podróż do krainy Sinnoh znanej z gier Pokemon Diamond i Pokemon Pearl (oraz ich remake’ów, czyli Pokemon Brilliant Diamond i Pokemon Shinning Pearl). W przeciwieństwie do nich, tytuł przenosi nas jednak w odległą przeszłość. W trakcie rozgrywki wcielamy się w bohatera, który postanawia odkryć tajemnice wyspy, stworzyć pierwszy Pokedex dla tego regionu, a także rozwikłać zagadkę legendarnego Pokemona Arceusa.

Mechanika

W Pokemon Legends: Arceus akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Na początku zabawy musimy wybrać jednego z trzech Pokemonów, który będzie nam towarzyszył w długiej podróży. Są to Rowlet, Cyndaquil lub Oshawott.

Przemierzając wyspę, napotykamy rozmaite dzikie Pokemony i obserwujemy ich zachowania, poznając ich mocne i słabe strony. Ta wiedza przydaje nam się zwłaszcza podczas potyczek, którym pomimo że toczą się w czasie rzeczywistym, nie brakuje taktycznej głębi. Po wysłaniu do walki jednego z naszych stworków, musimy uważnie obserwować przebieg pojedynku i wydawać naszemu podopiecznemu odpowiednie polecenia. Po pokonaniu przeciwnika możemy go złapać, dzięki czemu od tej pory będzie on walczył po naszej stronie. Chwytać Pokemony można również bez walki, pod warunkiem, że uda nam się podkraść do interesującego nas okazu i wykonać celny rzut Poke Ballem.

Kwestie techniczne

Pokemon Legends: Arceus posiada barwną, kreskówkową grafikę, utrzymaną w stylistyce przywodzącej na myśl grę The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.8 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Pokemon Legends: Arceus

Wymagania wiekowe Pokemon Legends: Arceus

12+

Pokemon Diamond i Pearl doczekają się remake'ów. Zapowiedzi nowych gier z pokemonami
Pokemon Diamond i Pearl doczekają się remake'ów. Zapowiedzi nowych gier z pokemonami

wiadomość26 lutego 2021

Na prezentacji z okazji 25-lecia marki Pokemon zapowiedziane zostały remaki wydanych na konsolę NDS gier Pokemon Diamond oraz Pearl. To nie wszystko, ponieważ pokazano również zwiastun gry Pokemon z otwartym światem oraz zaprezentowano kontynuację Pokemon Snap.