Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitch
Okładka Pokemon Legends: Arceus (Switch)
OkładkaPokemon Legends: Arceus (Switch)

Pokemon Legends: Arceus Switch

Gra RPG z otwartym światem, utrzymana w stylistyce przywodzącej na myśl The Legend of Zelda: Breath of the Wild. W Pokemon Legends: Arceus trafiamy do regionu Sinnoh i badamy jego tajemnice, tworząc pierwszy w jego historii Pokedex.

RPG | TPP | turowe | Pokemon | przygodowe gry akcji | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Pokemon Legends: Arceus Premiera Switch

28stycznia2022

pudełko PL

28stycznia2022

Nintendo eShop

28stycznia2022

producent: Game Freak wydawca: Nintendo wydawca PL: ConQuest Entertainment a.s. Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Pokemon Legends: Arceus jest grą RPG akcji z otwartym światem, która pozwala nam sprawdzić, jak wyglądało to uniwersum na wieki przed pierwszym spotkaniem Asha Ketchuma i Pikachu. Produkcja została opracowana przez studio Game Freak, które sprawuje pieczę nad rozwojem głównej serii Pokemon.

Fabuła

Pokemon Legends: Arceus zabiera nas w podróż do krainy Hisui (później nazwanej Sinnoh) znanej z gier Pokemon Diamond i Pokemon Pearl (oraz ich remake’ów, czyli Pokemon Brilliant Diamond i Pokemon Shining Pearl). W przeciwieństwie do nich, tytuł przenosi nas jednak w odległą przeszłość, w której Pokemony i ludzie nie żyją jeszcze w symbiozie. W trakcie rozgrywki wcielamy się w bohatera, który postanawia odkryć tajemnice wyspy, stworzyć pierwszy Pokedex dla tego regionu, a także rozwikłać zagadkę legendarnego Pokemona Arceusa.

Mechanika

W Pokemon Legends: Arceus akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Na początku zabawy musimy wybrać jednego z trzech Pokemonów, który będzie nam towarzyszył w długiej podróży. Są to Rowlet, Cyndaquil lub Oshawott.

Przemierzając wyspę, napotykamy rozmaite dzikie Pokemony i obserwujemy ich zachowania, poznając ich mocne i słabe strony. Ta wiedza przydaje nam się zwłaszcza podczas potyczek, którym pomimo że toczą się w czasie rzeczywistym, nie brakuje taktycznej głębi. Po wysłaniu do walki jednego z naszych stworków, musimy uważnie obserwować przebieg pojedynku i wydawać naszemu podopiecznemu odpowiednie polecenia. Pokemon Legends: Arceus wprowadziło także nową mechanikę szybkich i mocnych ataków (ang. agile i strong), które dają jeszcze więcej strategicznej głębi. Po pokonaniu przeciwnika możemy go złapać, dzięki czemu od tej pory będzie on walczył po naszej stronie. Chwytać Pokemony można również bez walki, pod warunkiem, że uda nam się podkraść do interesującego nas okazu i wykonać celny rzut Poke Ballem.

Kwestie techniczne

Pokemon Legends: Arceus posiada barwną, kreskówkową grafikę, utrzymaną w stylistyce przywodzącej na myśl grę The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Tytuł działa w 30 klatkach na sekundę zarówno w trybie przenośnym, jak i zadokowanym.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 6 GB

Ocena użytkowników: 3,6 / 10 na podstawie 191 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.0 / 10 na podstawie 64 głosów czytelników.

Pokemon Legends: Arceus cena w dniu premiery: 219,90 PLN

Wymagania wiekowe Pokemon Legends: Arceus: Odpowiednia dla każdego wieku.