Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitchXONEPCPS4
Okładka Digimon Survive (XONE)

Digimon Survive

Kolejne RPG w uniwersum Digimon, tym razem z domieszką survivalu, point'n'click oraz visual novel. Gracze trafiają do krainy cyfrowych stworków i starają się znaleźć sposób na powrót do rzeczywistego świata.

RPG | science fiction | elementy strategiczne | visual novel | Digimon | jRPG

Okładka Digimon Survive (XONE)

data premiery gry:

Digimon Survive to strategiczne RPG z elementami survivalu, przygodówki point’n’click oraz visual novel, osadzone w uniwersum popularnej japońskiej marki. Za powstanie i wydanie gry odpowiada firma Bandai Namco.

Fabuła

Bohaterem Digimon Survive jest Takuma Momotsuka, uczeń ósmej klasy, który w trakcie biwaku przypadkiem przenosi się do innego, cyfrowego uniwersum. Szybko trafia na jednego z tytułowych digimonów i razem wyruszają na wyprawę w celu odnalezienia sposobu na powrót do rzeczywistego świata.

Mechanika

Digimon Survive łączy formułę strategicznych RPG-ów z mechanikami znanymi z innych gatunków. W trakcie zabawy eksplorujemy lokacje w poszukiwaniu ukrytych przedmiotów, które pozwolą posunąć akcję do przodu. Sama historia oraz rozmowy między postaciami przedstawiane są w postaci statycznych plansz rodem z tytułów visual novel. Co ważne, rozwój fabuły uzależniony jest od decyzji podejmowanych przez gracza. Wybory wpływają także na dostępne ewolucje towarzyszących nam stworków.

Walki odbywają się na planszach podzielonych na pola i wykorzystują system turowy. Każde działanie – w tym ewolucja – wymaga zużycia pewnej liczby punktów energii, zatem odpowiednie zarządzanie jej zasobami jest kluczem do zwycięstwa.

Kwestie techniczne

Tak jak w rozgrywce, tak i w oprawie wizualnej Digimon Survive łączy ze sobą różne elementy. W trakcie eksploracji i walki gra wykorzystuje wysokiej jakości trójwymiarową grafikę. Natomiast wydarzenia fabularne i rozmowy przedstawiane są w 2D. Całość oparto na estetyce przywodzącej na myśl japońskie animacje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Digimon Survive

odpowiednia dla każdego wieku

Digimon Survive także na PC i Xboksa One
Digimon Survive także na PC i Xboksa One

wiadomość31 lipca 2018

Firma Bandai Namco Entertainment ogłosiła, że zapowiedziane kilka tygodni temu na Nintendo Switch i PlayStation 4 turowe RPG Digimon Survive doczeka się także wersji na pecety oraz Xboksa One.

Switch
PS4
XONE
PC