Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2018, 12:20

autor: Adrian Werner

Digimon Survive także na PC i Xboksa One

Firma Bandai Namco Entertainment ogłosiła, że zapowiedziane kilka tygodni temu na Nintendo Switch i PlayStation 4 turowe RPG Digimon Survive doczeka się także wersji na pecety oraz Xboksa One.

Na grę poczekamy do przyszłego roku. - Digimon Survive także na PC i Xboksa One - wiadomość - 2018-07-31
Na grę poczekamy do przyszłego roku.
DIGIMON SURVIVE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Bandai Namco
  2. Wydawca: Bandai Namco
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: PS4, Switch, PC, XONE
  5. Data premiery: 2019 r.

W połowie lipca w japońskim magazynie Weekly Jump pojawiła się zapowiedź Digimon Survive, czyli gry RPG stanowiącej spin-off popularnej marki. Wtedy potwierdzono jedynie wydania na PlayStation 4 i Nintendo Switch. Teraz dowiedzieliśmy się, że wraz z premierą na rynkach zachodnich projekt doczeka się także wersji na PC oraz Xboksa One. Tytuł ma trafić do sprzedaży w przyszłym roku.

Taka zagrywka jest już tradycją wśród firm z Kraju Kwitnącej Wiśni. Bardzo często japońska zapowiedź wymienia tylko wersje na PlayStation 4 oraz konsolę przenośną (dawniej było to PlayStation Vita, obecnie coraz częściej jest to Nintendo Switch), gdyż na tym rynku ukazują się tylko te wydania. Konwersje na PC oraz (rzadziej) Xboksa One opracowywane są specjalnie z myślą o innych rynkach i ujawniane w późniejszym terminie.

Jak na spin-off przystało, gra będzie mocno różniła się od klasycznych odsłon cyklu Digimon. Produkcja opowie o japońskim licealiście imieniem Takuma Momozuka, który zgubi się wraz z przyjaciółmi w lesie podczas szkolnej wycieczki. Szukając drogi powrotnej grupa zostanie przeniesiona do magicznej krainy, pełnej potworów oraz innych zagrożeń.

Podczas zabawy gracz będzie eksplorował świat, wypełniał zadania, rozwijał postacie oraz łapał stworki, które po wytresowaniu wystawi do bitew rozgrywanych w systemie turowym. Zamiast prostej mechaniki znanej z głównych odsłon, w Digimon Survive otrzymamy potyczki w stylu strategicznych RPG-ów, z możliwością przemieszczania jednostek po mapach. Do tego autorzy obiecują, że w kampanii gracze zostaną zmuszeni do częstego podejmowania ciężkich decyzji, które wpłyną na dalszy przebieg historii.

  1. Oficjalna strona Bandai Namco Entertainment

Ostatnia aktualizacja: 2018-07-31

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach
Digimon Survive

Digimon Survive