Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2018, 12:51

autor: Movis

Fortnite – aktualizacja zawartości 5.10 z Latającymi Wybuchami i rakietą kierowaną

Firma Epic Games zachęca kolejną łatką do Fortnite i Fortnite: Battle Royale. Tym razem jest ona nieco mniejsza, ale za to pełna detonacji. Wśród nowości znalazł się tryb okresowy Latające Wybuchy, a do aktywnego arsenału powraca rakieta kierowana. Zwolennicy Ratowania świata muszą zadowolić się snajperką skałkową.

Spójrzcie tylko na kalendarz! Ostatni dzień lipca idealnie wpasował się w zwykły tryb wydawania kolejnych rozszerzeń do Fortnite i Fortnite: Battle Royale. Tym razem nadeszła pora na drobniejszą aktualizację zawartości 5.10, ale niewielka liczba zmian wcale nie jest tożsama z nudą. Co nowego?

Battle Royale

Wybuchy, rakiety, eksplozje! - Fortnite – aktualizacja zawartości 5.10 z Latającymi Wybuchami i rakietą kierowaną - wiadomość - 2018-07-31
Wybuchy, rakiety, eksplozje!

Nowością w trybach okresowych są latające Wybuchy. Zasady zabawy są proste i ciekawe. Dla zawodników dostępne są tylko bronie wybuchowe (rezerwa rakiet podwyższona do 120), a w łupach luzem częściej znaleźć można plecaki odrzutowe (które działają nieco wydajniej niż te zwykłe). Burza trochę też przyśpieszyła, więc wariackie rozgrywki powinny zajmować maksymalnie 20 minut. Nie zapomniano też o poprzednim trybie Plac Zabaw, do którego dodano plecak odrzutowy, kuszę i rakietę kierowaną.

Tak, dobrze słyszycie. Po okresie wyłączenia z rywalizacyjnych rozgrywek do akcji powraca ulubiona przez graczy „rakieta na pilot”. Pobyt w skarbcu wiązał się dla tej broni z paroma zmianami balansującymi. Czas spalania lontu zmniejszono z 18 do 15 sekund, obniżono prędkość ruchu o 100 jednostek oraz wydłużono czas przeładowania. Najbardziej bolesnym nerfem są oczywiście obrażenia. Graczom zabiera ona teraz w zależności od wersji 74/77 pkt. życia (wcześniej 105/110). Broń słabiej niszczy też struktury, zadając im jedynie 400 pkt. wytrzymałości (wcześniej 1100). Z innych ciekawostek – naprawiono bugi związane z sokiem Siorb i powinien on teraz działać bezproblemowo.

Ratowanie Świata

Kolejna snajperka do kolekcji. - Fortnite – aktualizacja zawartości 5.10 z Latającymi Wybuchami i rakietą kierowaną - wiadomość - 2018-07-31
Kolejna snajperka do kolekcji.

No cóż, ilość nowej zawartości w trybie PvE zawsze bywała nieco szczuplejsza, ale tym razem naprawdę ciężko o podnietę. Broń, którą widzicie wyżej to jednonabojowa snajperka o wdzięcznej nazwie Luneta. Jest dodatkiem do arsenału skałkowego i cechuje się wysoką mocą, ale też potężnym „kopem” odrzutu. Karabin trafi do sklepu tygodniowego i będzie dostępny w okresie 2-9 sierpnia (godz. 2:00 czasu polskiego).

  1. Informacje o aktualizacji zawartości 5.10
  2. Oficjalna strona internetowa gry Fortnite
  3. Fortnite: Battle Royale - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja: 2018-07-31

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach