Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitch
Okładka Pokemon (2019) (Switch)

Pokemon (2019) Switch

Kolejna odsłona kultowego cyklu japońskich gier RPG, nad którym pieczę sprawuje studio Game Freak, a zarazem pierwsza część serii, jaka zadebiutowała na konsoli Nintendo Switch.

RPG | turowe | Pokemon | multiplayer | jRPG

Nintendo Switch
Okładka Pokemon (2019) (Switch)

producent: Game Freak

wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Switch:

2019

Pokemon (2018) to kolejna odsłona kultowego cyklu japońskich RPG, zapoczątkowanego w latach 90. XX wieku przez studio Game Freak. Jest to pierwsza odsłona cyklu, która zadebiutowała na urządzeniach stacjonarnych.

Fabuła

Fabuła w Pokemon (2018) tradycyjnie obraca się wokół początkującego trenera pokemonów, który rozpoczyna swoją przygodę z wybranym stworkiem. W trakcie gry zwiedza kolejne lokacje i mierzy się z innymi trenerami by udowodnić, że to właśnie on jest najlepszym przedstawicielem tego fachu w regionie.

Mechanika

Rozgrywka w Pokemon (2018) na platformę Switch nie odbiega zbytnio od schematów wypracowanych w poprzednich odsłonach serii. Eksplorujemy kolejne lokacje, w których możemy znaleźć nowe gatunki pokemonów do złapania. Każdy stworek ma unikatowe statystyki, ataki oraz zdolności, które wpływają na jego potencjał w potyczkach z podopiecznymi innych trenerów, czy to sterowanych przez komputer, czy też przez innych graczy. Walki rozgrywane są w systemie turowym, a biorą w nich udział drużyny złożone z kilku pokemonów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 9.1 / 10 na podstawie 77 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Pokemon (2019)

odpowiednia dla każdego wieku

Wieści ze świata (Lost Sphear, Oh...Sir! The Insult Simulator, Pokemon RPG) 27/7/2017
Wieści ze świata (Lost Sphear, Oh...Sir! The Insult Simulator, Pokemon RPG) 27/7/2017

wiadomość27 lipca 2017

Dziś piszemy o fragmencie rozgrywki z jRPG-a Lost Sphear, dodaniu protagonisty Postala do gry Oh...Sir!! The Insult Simulator i niepewnym roku premiery gry RPG Pokemon na Nintendo Switch. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Pokemony na Switcha potwierdzone
Pokemony na Switcha potwierdzone

wiadomość13 czerwca 2017

Tsunekazu Ishihara z firmy The Pokemon Company zapowiedział nową grę z serii Pokemon na Switcha. Będzie to odsłona głównego cyklu RPG popularnej marki, co zdaje się potwierdzać wcześniejsze pogłoski.