Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2020, 10:27

Zapowiedziano Expansion Pass do Pokemon Sword i Shield

Firmy Nintendo, The Pokemon Company i Game Freak zapowiedziały Expansion Pass do Pokemon Sword i Shield. W skład pakietu wejdą dwa duże rozszerzenia do jednego z największych hitów 2019 roku.

Najnowsza odsłona Nintendo Direct przyniosła sporą zapowiedź dla fanów cyklu Pokemon. Chodzi o Expansion Pass do najnowszych części serii, czyli ubiegłorocznych Sword i Shield na konsolę Switch. W skład przepustki wejdą dwa rozszerzenia: The Isle of Armor (premiera w czerwcu tego roku) oraz The Crown Tundra (debiut zaplanowany na jesień). Cena Expansion Pass – dla każdej gry z osobna – została ustalona na poziomie 29,99 euro, czyli ok. 130 zł. Mieszkańcy wybranych krajów mogą już zamawiać pakiety przedpremierowo.

Oficjalna zapowiedź Expansion Pass do Pokemon Sword i Shield. - Zapowiedziano Expansion Pass do Pokemon Sword i Shield - wiadomość - 2020-01-10
Oficjalna zapowiedź Expansion Pass do Pokemon Sword i Shield.

Rozszerzenia pozwolą odwiedzić kolejne obszary regionu Galar. W The Isle of Armor trafimy na tytułową, zróżnicowaną pod względem widoków wyspę, na której pod okiem mistrza o imieniu Mustard rozwiniemy swoje umiejętności i przyswoimy nowe. Napotkamy też legendarnego pokemona Kubfu. Z kolei The Crown Tundra położy nacisk na eksplorację zimowego krajobrazu i odkrywanie sekretów (niczym Wild Area w podstawowej grze). Także w tym wypadku będziemy mogli stanąć oko w oko z nowych legendarnym pokemonem – Calyrexem. Nie zabraknie też nowych wersji Gigantamax. W sumie w obu rozszerzeniach natrafimy na ponad 200 typów pokemonów, w tym na wiele znajomych twarzy, dotąd nieobecnych w regionie Galar (zwyczajowo niektóre stworki będą występować tylko w jednej grze i vice versa). Obrazu całości dopełnią rozmaite ubrania, przedmioty i bonusy, które będzie można zdobyć w toku rozgrywki.

Nintendo planuje również wypuszczenie aktualizacji do bazowych wersji Pokemon Sword i Shield, dzięki którym gracze, którzy nie zdecydują się na zakup przepustek, będą mogli zdobyć wprowadzone przez nie pokemony w inny sposób (np. na drodze wymiany). Zostaną one opublikowane w okolicach premiery poszczególnych rozszerzeń. Poniżej możecie obejrzeć oficjalny zwiastun Expansion Pass:

Pokemon Sword i Pokemon Shield odniosły wielki sukces, sprzedając się w kilkumilionowym nakładzie już w kilka dni po premierze. Niektóre decyzje firmy The Pokemon Company i deweloperów ze studia Game Freak (np. usunięcie niektórych pokemonów) wzbudziły jednak złość u najzagorzalszych fanów marki. Być może zapowiedź Expansion Pass nieco ich uspokoi.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej