Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitch
Okładka Pokemon: Let's Go, Eevee! (Switch)

Pokemon: Let's Go, Eevee! Switch

Pokemon: Let’s Go, Eevee! to gra RPG opracowana z myślą o konsoli Nintendo Switch. Gracz podróżuje po trójwymiarowym świecie z tytułowym stworkiem Eevee i łapie inne pokemony, tresuje je i wystawia do turowych walk z podopiecznymi innych postaci.

RPG | science fiction | turowe | widok izometryczny | Pokemon | multiplayer | na 2 osoby | kooperacja | jRPG | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Switch
Okładka Pokemon: Let's Go, Eevee! (Switch)

producent: Game Freak

wydawca: Nintendo

wydawca PL: APN Promise

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Switch:

16listopada2018

16listopada2018

pudełko PL

16listopada2018

Nintendo eShop

Pokemon: Let’s Go, Eevee! to RPG będące grą poboczną w stosunku przebojowego cyklu Pokemon. Produkcję opracowało japońskie studio GameFreak, czyli zespół, który stworzył wszystkie główne odsłony serii, wypuszczone na wcześniejsze konsole przenośne firmy Nintendo. Zgodnie z tradycjami cyklu, projekt został wydany w formie dwóch odrębnych gier - Pokemon: Let’s Go, Eevee! oraz Pokemon: Let’s Go, Pikachu!. Są to tytuły niemalże identyczne i różnią się wyłącznie dostępnymi w nich stworkami.

Fabuła

Akcja gry osadzona została na terenach dobrze znanego fanom serii regionu Kanto. Gracz wciela się w trenera pokemonów i jego zadaniem jest schwytanie okazów wszystkich stworków występujących w tej krainie.

Zależnie od wersji gry naszym głównym partnerem jest Pikachu albo Eevee.

Mechanika

Pokemon: Let’s Go, Eevee! to gra RPG, w której zajmujemy się głównie eksplorowaniem świata i kolekcjonowaniem stworków. Dzikie pokemony łapiemy rzucając w nie kulami pokeball za pomocą kontrolera. Możliwa jest tutaj, po raz pierwszy w historii cyklu, ograniczona rozgrywka kooperacyjna, w ramach której druga osoba pomaga nam w trafieniu celu wykorzystując własnego pada. W sumie na złapanie czeka 151 okazów z pierwszej generacji, wraz z formami Alolan, a do tego dochodzi jeden całkiem nowy gatunek, niedostępny wcześniej w żadnej grze z marki

Gracze mogą tresować stworki i wystawiać je do walk z podopiecznymi innych trenerów, które odbywają się w systemie turowym. W grze nie znajdziemy tradycyjnego multiplayera. Natomiast pojawia się tradycyjna dla tej serii opcja wymiany okazów między użytkownikami, co wymaga spotkania się w świecie rzeczywistym.

Kwestie techniczne

Pokemon: Let’s Go, Eevee! może się pochwalić atrakcyjną oprawą graficzną wykonaną w kreskówkowym stylu. Autorzy wykorzystali moc konsoli Nintendo Switch i w rezultacie jest to produkcja zdecydowanie ładniejsza niż wcześniejsze odsłony marki, które powstawały z myślą o znacznie słabszych konsolach przenośnych Game Boy, Game Boy Advance, Nintendo DS i Nintendo 3DS.

Ciekawym elementem Pokemon: Let’s Go, Eevee! jest możliwość wykorzystania kupowanego oddzielnie specjalnego gadżetu Poke Ball Plus udającego kule wykorzystywane przez trenerów w grach. Wyposażony on został w czujniki ruchu, analogową gałkę i przyciski, dzięki czemu jest w stanie w pełni zastąpić kontroler. Urządzenie potrafi także świecić się na wiele kolorów, wydawać rożne dźwięki oraz wibrować tak, abyśmy mieli wrażenie, że w środku kuli naprawdę znajduje się schwytany stworek.

Autorzy zaimplementowali również integrację Pokemon: Let’s Go, Eevee! z mobilnym Pokemon GO, pozwalającą przenosić niektóre stworki między tymi produkcjami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Pokemon: Let's Go, Eevee!

Klasyfikacja PEGI Pokemon: Let's Go, Eevee!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Zapowiedziano Pokemon Let’s Go, Pikachu! i Pokemon Let’s Go, Eevee!
Zapowiedziano Pokemon Let’s Go, Pikachu! i Pokemon Let’s Go, Eevee!

wiadomość30 maja 2018

Studio GameFreak zapowiedziało Pokemon: Let’s Go, Pikachu! oraz Pokemon: Let’s Go, Eevee!, czyli duet gier RPG z popularnego cyklu, który zawita jesienią na Nintendo Switch. Co ciekawe, zostaną one zintegrowane z mobilnym Pokemon GO.