Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2018, 13:44

Zapowiedziano Pokemon Let’s Go, Pikachu! i Pokemon Let’s Go, Eevee!

Studio GameFreak zapowiedziało Pokemon: Let’s Go, Pikachu! oraz Pokemon: Let’s Go, Eevee!, czyli duet gier RPG z popularnego cyklu, który zawita jesienią na Nintendo Switch. Co ciekawe, zostaną one zintegrowane z mobilnym Pokemon GO.

Gry ukażą się w listopadzie. - Zapowiedziano Pokemon Let’s Go, Pikachu! i Pokemon Let’s Go, Eevee! - wiadomość - 2018-05-30
Gry ukażą się w listopadzie.
POKEMON: LET’S GO W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: GameFreak
  2. Wydawca: The Pokemon Company
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: Switch
  5. Data premiery: 16 listopada 2018 r.

Od momentu premiery konsoli Nintendo Switch wielu fanów zastanawiało się, kiedy na tę platformę zawita cykl Pokemon. Wczoraj wieczorem wreszcie otrzymaliśmy odpowiedź na to pytanie. Studio GameFreak zapowiedziało duet gier w postaci Pokemon: Let’s Go, Pikachu! oraz Pokemon: Let’s Go, Eevee!. Zgodnie z tradycjami serii, nie będą to dwie zupełnie odrębne produkcje. Zamiast tego różnić się mają głównie dostępnymi w nich stworkami. Premiera nastąpi 16 listopada tego roku,.

Przede wszystkim trzeba ostudzić emocje graczy, którzy oczekiwali ujawnienia kontynuacji głównej serii. GameFreak pracuje nad takim projektem na Switch, ale ukaże się on dopiero w przyszłym roku. Natomiast Pokemon: Let’s Go pomyślano jako wprowadzenie do serii dla nowicjuszy, nastawione głównie na zabawę w domu. Oczywiście, całość opracowana zostanie tak, aby również weterani dobrze się bawili.

Akcja Pokemon: Let’s Go osadzona zostanie na terenach dobrze znanego fanom serii regionu Kanto. Zależnie od wersji gry naszym głównym partnerem ma być Pikachu albo Eevee. Podczas zabawy będziemy eksplorowali świat i łapali dzikie pokemony rzucając w nie kulami pokeball za pomocą kontrolera. Możliwa będzie ograniczona rozgrywka kooperacyjna, w ramach której druga osoba pomoże nam w trafieniu celu wykorzystując własnego pada. Na złapanie czekać ma 151 okazów z pierwszej generacji, wraz z formami Alolan, a do tego dojdzie jeden całkiem nowy gatunek.

Gracze będą mogli tresować stworki i wystawiać je do walk z podopiecznymi innych trenerów. Zabraknie za to opcji toczenia bitew z dzikimi pokemonami. W grze nie znajdziemy tradycyjnego multiplayera. Natomiast pojawi się opcja wymiany okazów między użytkownikami, co wymagać będzie spotkania się w świecie rzeczywistym.

Autorzy planują integrację Pokemon: Let’s Go z mobilnym Pokemon GO, pozwalającą przenosić niektóre stworki między tymi produkcjami. W planach jest także specjalny gadżet Poke Ball Plus udający kule wykorzystywane przez trenerów w grach. Wyposażony on zostanie w czujniki ruchu, analogową gałkę i przyciski, dzięki czemu będzie w stanie w pełni zastąpić kontroler. Urządzenie ma także świecić się na wiele kolorów, wydawać rożne dźwięki oraz wibrować tak, abyśmy mieli wrażenie, że w środku kuli naprawdę znajduje się schwytany stworek.

  1. Oficjalna strona gry