Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4SwitchXONE
Okładka Re:Legend (PC)
OkładkaRe:Legend (PC)

Re:Legend

Re: Legend to nietypowa gra RPG, w której pierwsze skrzypce – zamiast, jak to na ogół bywa w tym gatunku, walki lub dialogów – odgrywają łapanie i tresowanie potworów, budowanie oraz uprawa roli.

RPG | sandbox | rolnicze | hodowlane | indie | kooperacja | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Re:Legend Premiera

gru2021

PC PS4 XONE Switch

Gry podobne do Re:Legend

Subnautica

Slime Rancher

Nexomon Extinction

Re: Legend to sfinansowana za pośrednictwem platformy crowdfundingowej Kickstarter gra RPG o nietypowej koncepcji. Stworzona przez studio Magnus Games produkcja skupia się na… łapaniu i hodowaniu potworów oraz budowaniu wioski. Tytuł budzi skojarzenia m.in. z popularnymi grami takimi jak Fantasy Life i Monster Rancher, ale także seriami Digimon World, Pokemon czy nawet Harvest Moon.

Fabuła

Akcja Re: Legend toczy się na wyspie Vokka w fikcyjnej krainie Ethia. Kierowany przez gracza bohater budzi się w tym miejscu, cierpiąc na amnezję. Fragmenty jego wspomnień są rozsiane po całym świecie, jednak by je zdobyć, należy najpierw zdobyć informacje, a także znaleźć sposób na przetrwanie i poradzenie sobie z zagrożeniami. Drogą do tego jest współpraca z mieszkańcami wioski Vokka. Dzięki jej rozwijaniu przed naszym herosem stopniowo otwierają się nowe możliwości.

Mechanika

Tym, co odróżnia Re: Legend od większości gier RPG na rynku jest położenie nacisku nie na walkę (choć również jest ona obecna), ale zbieranie i tresowanie różnorakich potworów, a także rozbudowywanie obecnej na wyspie wioski Vokka. Postać gracza (można dostosować do swoich preferencji takie rzeczy jak płeć, imię, kolor oczu czy włosów) może posiąść szereg przydatnych umiejętności. Chodzi m.in. o łowienie ryb, budowanie, gotowanie, górnictwo, wycinanie drzew, uprawę czy władanie bronią.

Ważnym elementem gry są tzw. Magnusy - potwory, które można łapać w czasie swoich przygód. Poszczególne regiony krainy Ethia są zamieszkiwane przez różnorakie bestie, a każdą z nich da się oswoić. Mogę one wspierać gracza we wszystkich aspektach gry – od walki aż po uprawę. Trzeba jednak pamiętać, że by nasze stworzenia rosły i czuły się dobrze, musimy o nie dbać! To zaś wymaga zarówno cierpliwości, troski, jak i znajomości potrzeb konkretnego gatunku.

Tryby gry

Integralną częścią Re: Legend w wersji na Switch, PC itd. jest również kooperacyjny tryb multiplayer, z myślą o którym kształtowano większość obecnych w grze funkcji. W zabawie może brać udział do 4 osób.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Re: Legend na platformie Switch, PC itd. ma charakterystyczny, kolorowy styl przywodzący na myśl anime. Za muzykę i dźwięk odpowiadają prawdziwe sławy, takie jak Video Game Orchestra (wykonawcy muzyki m.in. do gier z serii Final Fantasy, Kingdom Hearts), Shota Nakama (kompozytor odpowiedzialny m.in. za muzykę w Final Fantasy XV), Yoshitaka Suzuki (również kompozytor – w jego CV znaleźć można serie Metal Gear Solid oraz Final Fantasy) czy Falk Au Yeong.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Re:Legend cena w dniu premiery: 71,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Re:Legend

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Re:Legend Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5
  • 6 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 lub lepsza
  • 7 GB HDD
  • Windows 10 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch