Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacje3DS
Okładka Fantasy Life (3DS)
OkładkaFantasy Life (3DS)

Fantasy Life 3DS

Oryginalna produkcja, na którą składają się zarówno cechy charakterystyczne dla gatunku RPG, jak i elementy zapożyczone z rozmaitych symulatorów życia. Gracz wciela się w rolę wybranego przez siebie bohatera, a jego zadaniem jest przeprowadzenie go przez kolejne etapy rozwoju.

Symulacje | elementy RPG | symulator życia | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fantasy Life Premiera 3DS

27grudnia2012

producent: Level 5 wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Fantasy Life na platformie 3DS jest dziełem studia Level-5. Omawiana produkcja to oryginalne połączenie symulatora życia z elementami charakterystycznymi dla gatunku RPG.

Fabuła

W Fantasy Life gracz trafia do fantastycznego świata zwanego Reveria, pełnego miast, wysokich gór i porośniętych bujną trawą łąk. Sielanka jego mieszkańców została przerwana przez katastrofalny w skutkach deszcz meteorytów. Wygląda na to, że w to opisane w licznych przepowiedniach wydarzenie zaangażowane są nadnaturalne siły, na czele z boginią Lunares. Postać, w jaką wciela się gracz, zostaje poproszona o przeprowadzenie śledztwa, którego celem jest wyjaśnienie tajemniczych okoliczności, w jakich doszło do tego incydentu. Fabuła, choć interesująca i wzbogacana o nowe wątki oraz intrygi, stanowi jednak tylko tło.

Mechanika

Trzon omawianej produkcji stanowi bowiem rozgrywka, koncentrująca się przede wszystkim na rozwoju wybranego przez nas bohatera. Fantasy Life na 3DS umożliwia wybór jednej z dwunastu klas postaci – wśród nich znalazły się nie tylko takie specjalizacje, jak mag, paladyn i łowca, lecz także górnik, alchemik, czy nawet kucharz. W zamian za wykonywanie zadań związanych z konkretnym rzemiosłem, protagonista otrzymuje gwiazdki, a w efekcie awansuje w cechowej hierarchii.

Poza tym każda podejmowana przez niego aktywność owocuje otrzymaniem punktów doświadczenia i awansem na kolejny poziom, przy okazji czego rozwijamy sztandarowe dla gatunku RPG cechy. Warto nadmienić, że w późniejszej fazie rozgrywki otrzymujemy możliwość wyboru następnej klasy, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, by prowadzić do boju paladyna nie tylko doskonale władającego mieczem, ale też potrafiącego świetnie gotować.

Ważnym elementem rozgrywki jest również eksploracja. W miarę postępów w fabule odblokowujemy dostęp do kolejnych lokacji, gdzie roi się zarówno od przeciwników, jak i surowców potrzebnych do wytwarzania nowych elementów ekwipunku. Dynamiczne starcia z przeciwnikami rozgrywają się w czasie rzeczywistym, a pokonanie potężniejszych adwersarzy wymaga nie tylko silniejszej broni, lecz także odpowiedniej taktyki. Wydobywanie surowców odbywa się za pośrednictwem klasycznych QTE (quick time events) o rosnącym poziomie trudności.

Kwestie techniczne

Fantasy Life na platformie 3DS charakteryzuje się przyjazną dla oka, kolorową oprawą graficzną. Akcja rozgrywa się w trójwymiarowym środowisku, a wydarzenia obserwujemy z kamery zawieszonej wysoko nad bohaterem.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Fantasy Life: Odpowiednia dla każdego wieku.