Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitch
Okładka Pokemon: Let's Go, Pikachu! (Switch)
OkładkaPokemon: Let's Go, Pikachu! (Switch)

Pokemon: Let's Go, Pikachu! Switch

Pokemon: Let’s Go, Pikachu! to gra RPG opracowana z myślą o konsoli Nintendo Switch. Gracz podróżuje po trójwymiarowym świecie z tytułowym stworkiem Pikachu i łapie inne pokemony, tresuje je i wystawia do turowych walk z podopiecznymi innych postaci.

RPG | science fiction | turowe | widok izometryczny | Pokemon | na 2 osoby | kooperacja | jRPG | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Pokemon: Let's Go, Pikachu! Premiera Switch

16listopada2018

pudełko PL

16listopada2018

Nintendo eShop

16listopada2018

producent: Game Freak wydawca: Nintendo wydawca PL: APN Promise Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Pokemon: Let's Go, Pikachu!

Digimon Survive

Pokemon Legends: Arceus

Pokemon Sword

Pokemon: Let’s Go, Pikachu! to RPG będące grą poboczną w stosunku przebojowego cyklu Pokemon. Produkcję opracowało japońskie studio GameFreak, czyli zespół, który stworzył wszystkie główne odsłony serii, wypuszczone na wcześniejsze konsole przenośne firmy Nintendo. Zgodnie z tradycjami cyklu, projekt został wydany w formie dwóch odrębnych gier - Pokemon: Let’s Go, Pikachu! oraz Pokemon: Let’s Go, Eevee!. Są to tytuły bliźniacze i różnią się wyłącznie dostępnymi w nich stworkami.

Fabuła

Akcja gry osadzona została na terenach dobrze znanego fanom serii regionu Kanto. Gracz wciela się w trenera pokemonów i jego zadaniem jest schwytanie okazów wszystkich stworków występujących w tej krainie.

Zależnie od wersji gry naszym głównym partnerem jest Pikachu albo Eevee.

Mechanika

Pokemon: Let’s Go, Pikachu! to gra RPG, w której zabawa obraca się wokół eksplorowania świata i kolekcjonowania stworków. Dzikie pokemony łapiemy rzucając w nie kulami pokeball za pomocą kontrolera. Możliwa jest tutaj, po raz pierwszy w historii cyklu, ograniczona rozgrywka kooperacyjna, w ramach której druga osoba pomaga nam w trafieniu celu wykorzystując własnego pada. W sumie na złapanie czeka 151 okazów z pierwszej generacji, wraz z formami Alolan, a do tego dochodzi jeden całkiem nowy gatunek, niedostępny wcześniej w żadnej grze z marki

Gracze mogą tresować stworki i wystawiać je do walk z podopiecznymi innych trenerów, które odbywają się w systemie turowym. W grze nie znajdziemy tradycyjnego multiplayera. Natomiast pojawia się tradycyjna dla tej serii opcja wymiany okazów między użytkownikami, co wymaga spotkania się w świecie rzeczywistym.

Kwestie techniczne

Gra oferuje atrakcyjną oprawę graficzną wykonaną w kreskówkowym stylu. Dzięki mocy konsoli Nintendo Switch jest to produkcja zdecydowanie ładniejsza niż wcześniejsze odsłony marki, które powstawały z myślą o znacznie słabszych konsolach przenośnych Game Boy, Game Boy Advance, Nintendo DS i Nintendo 3DS.

Ciekawym elementem Pokemon: Let’s Go, Pikachu! jest możliwość wykorzystania kupowanego oddzielnie specjalnego gadżetu Poke Ball Plus udającego kule wykorzystywane przez trenerów w grach. Wyposażony on został w czujniki ruchu, analogową gałkę i przyciski, dzięki czemu jest w stanie w pełni zastąpić kontroler. Urządzenie potrafi także świecić się na wiele kolorów, wydawać rożne dźwięki oraz wibrować tak, abyśmy mieli wrażenie, że w środku kuli naprawdę znajduje się schwytany stworek.

Autorzy zaimplementowali również integrację Pokemon: Let’s Go, Pikachu! z mobilnym Pokemon GO, pozwalającą przenosić niektóre stworki między tymi produkcjami.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 175 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Pokemon: Let's Go, Pikachu! cena w dniu premiery: 199,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Pokemon: Let's Go, Pikachu!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.