Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Pokemon Sun (3DS)
OkładkaPokemon Sun (3DS)

Pokemon Sun 3DS

Pokemon Sun to kolejna odsłona popularnej serii gier, rozwijanej od wielu lat na kolejnych generacjach przenośnych konsolek Nintendo.

RPG | science fiction | turowe | Pokemon | kooperacja | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Pokemon Sun Premiera 3DS

18listopada2016

pudełko PL

23listopada2016

producent: Game Freak wydawca: Nintendo wydawca PL: ConQuest Entertainment a.s. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Pokemon Sun to wydana na konsolę przenośną 3DS gra RPG będąca kolejną odsłoną popularnego cyklu tworzonego przez studio Game Freak i wydawanego przez firmę Nintendo. Jest to produkcja bliźniacza w stosunku do Pokemon Moon. Obie pozycje różnią się przede wszystkim dostępnymi stworkami.

Pokemon Sun to opracowana z myślą o konsoli przenośnej Nintendo 3DS gra RPG. Wcielamy się w niej w trenera tytułowych stworków. Naszym zadaniem jest głównie przemierzanie świata w poszukiwaniu nowych okazów, łapanie ich, tresowanie, a następnie wystawianie tak przygotowanych podopiecznych do turowych potyczek.

Fabuła

Gra ponownie przenosi nad do znanej z poprzednich odsłon krainy, która łączy elementy z naszej rzeczywistości z aspektami fantastycznymi. Wcielamy się w początkującego trenera Pokemonów, którego ambicją jest zostanie najlepszym przedstawicielem tego fachu na świecie.

Mechanika

Wydane na 3DS Pokemon Sun podąża ścieżkami wytyczonymi przez poprzednie odsłony. Ponownie otrzymujemy zatem grę RPG, w której zajmujemy się eksplorowaniem świata i wypełnianiem zadań. Przede wszystkim jednak rozgrywka koncentruje się na samych Pokemonach. Musimy je łapać, tresować, a następnie wystawiać do turowych potyczek przeciwko podopiecznym innych trenerów.

Kwestie techniczne

Gra oferuje ładną grafikę wykonaną w pełnym 3D i utrzymaną w kreskówkowym stylu. Ponadto dodatkową atrakcją jest opcja Pokemon Bank, która pozwala bezprzewodowo zaimportować stworki z wcześniejszych odsłon serii (Pokemon Red, Pokemon Blue, Pokemon Yellow, Pokemon Omega Ruby, Pokemon Alpha Sapphire, Pokemon X oraz Pokemon Y), ale tylko z ich wersji na 3DS.

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 128 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.1 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Pokemon Sun cena w dniu premiery: 169,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Pokemon Sun

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.