Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Pokemon Sun (3DS)

Pokemon Sun 3DS

Kolejna odsłona popularnej serii gier, rozwijanej od wielu lat na kolejnych generacjach przenośnych konsolek Nintendo.

RPG | science fiction | turowe | Pokemon | kooperacja | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Pokemon Sun (3DS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

18listopada2016

23listopada2016

pudełko PL

Pokemon Sun to wydana na konsolę przenośną 3DS gra RPG będąca kolejną odsłoną popularnego cyklu tworzonego przez studio Game Freak i wydawanego przez firmę Nintendo. Jest to produkcja bliźniacza w stosunku do Pokemon Moon. Obie pozycje różnią się przede wszystkim dostępnymi stworkami.

Pokemon Sun to opracowana z myślą o konsoli przenośnej Nintendo 3DS gra RPG. Wcielamy się w niej w trenera tytułowych stworków. Naszym zadaniem jest głównie przemierzanie świata w poszukiwaniu nowych okazów, łapanie ich, tresowanie, a następnie wystawianie tak przygotowanych podopiecznych do turowych potyczek.

Fabuła

Gra ponownie przenosi nad do znanej z poprzednich odsłon krainy, która łączy elementy z naszej rzeczywistości z aspektami fantastycznymi. Wcielamy się w początkującego trenera Pokemonów, którego ambicją jest zostanie najlepszym przedstawicielem tego fachu na świecie.

Mechanika

Wydane na 3DS Pokemon Sun podąża ścieżkami wytyczonymi przez poprzednie odsłony. Ponownie otrzymujemy zatem grę RPG, w której zajmujemy się eksplorowaniem świata i wypełnianiem zadań. Przede wszystkim jednak rozgrywka koncentruje się na samych Pokemonach. Musimy je łapać, tresować, a następnie wystawiać do turowych potyczek przeciwko podopiecznym innych trenerów.

Kwestie techniczne

Gra oferuje ładną grafikę wykonaną w pełnym 3D i utrzymaną w kreskówkowym stylu. Ponadto dodatkową atrakcją jest opcja Pokemon Bank, która pozwala bezprzewodowo zaimportować stworki z wcześniejszych odsłon serii (Pokemon Red, Pokemon Blue, Pokemon Yellow, Pokemon Omega Ruby, Pokemon Alpha Sapphire, Pokemon X oraz Pokemon Y), ale tylko z ich wersji na 3DS.

Zobacz pełny opis gry

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 121 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.1 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 169,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Pokemon Sun

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Recenzja gry Pokemon Sun – zasłużony sukces Nintendo
Recenzja gry Pokemon Sun – zasłużony sukces Nintendo

Recenzja 1 grudnia 2016, 15:30

Niezależnie od tego, ilu nowości Nintendo nie serwowałoby w Pokemonach, to właśnie walki i rozwój drużyny są tym, co sprawia, że fani marki co parę lat ustawiają się w kolejce po swój egzemplarz. W Sun i Moon batalie toczy się przyjemniej niż kiedykolwiek, w czym duża zasługa drobnych usprawnień i przejrzystego w interfejsu. W nowych Pokemonach możemy bez większego problemu sprawdzić na poczekaniu opisy ataków, a przy nich samych często wyświetlane są informacje, jak bardzo efektywne będą nasze ciosy. Mimo że większość z nas na pamięć zna już mechanikę walk (swoista zależność „papier-kamień-nożyce”), bez wątpienia uprzyjemnia to zabawę i nie wymaga uczenia się na pamięć powiązań między mniej popularnymi żywiołami. Cenię sobie ten dodatek, bo niejednokrotnie ratował mi skórę, kiedy nie pamiętałem, jak w relacji do poszczególnych żywiołów ma się mniej popularny typ stwora, np. dodany w poprzedniej odsłonie rodzaj fairy.