Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSAND3DS
Okładka Yo-kai Watch (AND)

Yo-kai Watch

Opracowana przez doświadczone, japońskie studio Level 5 gra RPG z turowym systemem walki, wzorowana na popularnej serii Pokemon.

RPG | fantasy | widok izometryczny | manga i anime | RPG akcji | jRPG

Okładka Yo-kai Watch (AND)

producent: Level 5

wydawca: Level 5

Strona oficjalna

data premiery gry:

11lip2013

3DS

lut2021

iOS AND

Yo-Kai Watch to gra z gatunku RPG, w której podróżujemy po świecie oraz przyzywamy specjalne „duchy”, określane mianem yokai. Przy ich pomocy toczymy pojedynki z innymi stworami. Tytuł na pierwszy rzut oka przypomina popularną serię Pokemon, ale różni się od niej kilkoma elementami. Za produkcję wersji na platformę AND, 3DS i iOS odpowiada studio Level-5.

Fabuła:

Gracz wciela się w postać młodego chłopca lub dziewczynki. W odróżnieniu od pozostałych rówieśników, bohater ma jednak pewną niezwykłą umiejętność – jest w stanie dostrzegać tytułowe yokai, czyli sympatyczne duchy zamieszkujące na co dzień nasz świat. Zdolność tę zawdzięcza specjalnemu zegarkowi, który pozwala mu przyzywać w dowolnym momencie kreatury i korzystać z ich zdolności.

Mechanika:

Naszym zadaniem jest przede wszystkim pomaganie – często przeszkadzają nam jednak inne, mniej przyjazne yokai. Natrafiając na któreś z nich, toczymy turowe pojedynki. Nagrodą jest możliwość zaprzyjaźnienia się z danym stworkiem i korzystanie z jego umiejętności w późniejszym czasie. Sama walka została zaprojektowana z myślą o możliwościach Nintendo 3DS, ale nie było problemu z przeniesieniem jej na smarftony i tablety, gdyż na konsolce i tak często musieliśmy korzystać z dolnego ekranu, reagującego na dotyk.

Kwestie techniczne:

Oprawa graficzna Yo-Kai Watch prezentuje się lepiej w porównaniu do wersji na przenośne konsole – twórcy podbili bowiem rozdzielczość, w jakie generowana jest gra. Poza tym charakterystyczna dla mangi i anime kreska jest obecna także i w Yo-Kai Watch, a całość ma ponadprzeciętnie barwny oraz „sympatyczny” charakter. Świat jest pełen uroczych yokai, a nawet te groźniejsze cechuje design wywołujący uśmiech na twarzy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Gry podobne do Yo-kai Watch

Wymagania wiekowe Yo-kai Watch

odpowiednia dla każdego wieku

3DS
iOS
AND