Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka Neo Monsters (AND)

Neo Monsters

Mobilna gra RPG przypominająca słynną serię Pokemon. Gracze wcielają się w młodego chłopaka, który zamierza zostać mistrzem w trenowaniu potworów. W grze przemierzamy kolejne lokacje w poszukiwaniu nowych stworów.

RPG | 2D | Pokemon | jRPG

Okładka Neo Monsters (AND)

data premiery gry:

22paź2015

iOS

11kwi2016

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Neo Monsters to gra przeznaczona na platformę AND i iOS, przypominająca słynną serię Pokemon. Produkcja została stworzona przez studio ZigZaGame (znane z Hunter Island), a wydawcą jest NTT Resonant – specjalny oddział japońskiej firmy telekomunikacyjnej NTT Communications. Tytuł udostępniany jest za niewielką kwotę, ale występują w nim mikropłatności.

Fabuła

Historia opowiadana w Neo Monsters nie jest zbyt zaskakująca. Gracze wcielają się w spadkobiercę majątku swojego wujka, który mieszkał w mieście Othlon. Na miejscu nie będziemy jednak bezczynnie siedzieć w domu, gdyż nasz podopieczny zamierza zostać mistrzem trenerów potworów, w czym musimy mu pomóc.

Mechanika

Neo Monsters na platformę AND i iOS to RPG, w którym przemierzamy kolejne lokacje w poszukiwaniu nowych stworów. Przygotowany przez deweloperów świat jest bardzo rozległy, wiec podzielono go na sześć mniejszych stref. Zabawa, podobnie jak w cyklu Pokemon, polega na łapaniu napotkanych istot, które następnie możemy szkolić, zwiększając ich zdolności. Wszystko po to, by z posiadanych potworów stworzyć drużynę, którą wystawiamy do walk z innymi trenerami.

Łącznie na schwytanie czeka ponad 900 stworów podzielonych na kilka głównych kategorii (ogień, woda, cień itd.). Każdy z nich ma mocne i słabe strony i np. stworek przypisany do żywiołu ognia świetnie spisuje się przeciwko istotom ziemnym, ale ma duże problemy z wodnymi. W związku z tym drużynę należy kompletować w taki sposób, aby być przygotowanym na różne ewentualności. Dodatkowo niektóre z bestii potrafią współpracować z innymi, dzięki czemu przeprowadzamy silniejsze ataki.

Walki toczymy zarówno z przeciwnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję, jak i z innymi graczami. Ponadto możemy wykonywać specjalne misje, pozwalające trafić na wyższe pozycje w światowym rankingu trenerów.

Kwestie techniczne

Pod względem graficznym Neo Monsters na platformę AND i iOS przypomina inne japońskie dwuwymiarowe gry RPG. Produkcja charakteryzuje się mangowym stylem, historia opowiadana jest przy pomocy statycznych scenek, podczas których trzeba przebrnąć przez wiele okienek z wypowiadanymi przez postacie kwestiami, a w czasie walki nie brakuje rozmaitych rozbłysków i efektów świetlnych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Neo Monsters

Wymagania wiekowe Neo Monsters

12+

Wymagania sprzętowe Neo Monsters

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
AND
iOS