Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitchANDiOS
Okładka Pokemon Quest (Switch)

Pokemon Quest

Dedykowana konsoli Nintendo Switch oraz platformom mobilnym, nietypowa gra akcji z pokemonami w roli głównej, w której zabawa toczy się w świecie złożonym z wokseli. Za opracowanie Pokemon Quest odpowiada firma The Pokemon Company.

RPG | zagraj za darmo | sandbox | widok izometryczny | Pokemon | hodowlane | MMO | crafting | RPG akcji

Okładka Pokemon Quest (Switch)

data premiery gry:

29maj2018

Switch

27cze2018

AND iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wydane na platformie AND, Switch i iOS Pokemon Quest jest nietypową grą akcji, w której można doszukiwać się inspiracji takimi tytułami jak Minecraft czy Pokemon Rumble. W produkcji eksplorujemy świat zbudowany z wokseli (tzw. Tumblecube Isle), łapiemy pokemony (lub raczej karykaturalne, wokselowe miniaturki tych stworzeń) i toczymy starcia z ich udziałem. Za opracowanie tego tytułu odpowiada firma The Pokemon Company.

Mechanika

W przygotowanym z myślą o AND, Switch i iOS Pokemon Quest akcję obserwujemy z perspektywy izometrycznej. Zabawę zaczynamy w swoim obozie, który w miarę upływu czasu rozwijamy i modyfikujemy. Po opuszczeniu bazy mamy możliwość swobodnego eksplorowania wyspy Tumblecube i łapania stworzeń, które ją zamieszkują. Pochwycone stworki wykorzystujemy w walkach z innymi graczami. Ten aspekt rozgrywki zrealizowano w czasie rzeczywistym, jednak warto podkreślić, że nasza kontrola nad starciami jest dość ograniczona. Mamy jedynie możliwość naładowanie paska ataku poprzez naciskanie przycisku – następnie nasza kreaturka sama przystępuje do akcji.

Kwestie techniczne

Pokemon Quest w wersji na AND, Switch i iOS posiada prostą, trójwymiarową oprawę graficzną, która budzi skojarzenia z Minecraftem. Świat gry jest pełen barw i może się podobać – szczególnie, jeśli należymy do grona miłośników pokemonów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Wymagania wiekowe Pokemon Quest

odpowiednia dla każdego wieku

Pokemon Quest - „darmowa” gra Nintendo zarobiła 3 miliony w tydzień
Pokemon Quest - „darmowa” gra Nintendo zarobiła 3 miliony w tydzień

wiadomość4 lipca 2018

Sieciowa produkcja free-to-play z kultowymi stworkami w rolach głównych, Pokemon Quest, od tygodnia dostępna jest na urządzeniach mobilnych. 7 dni wystarczyło, aby tytuł zarobił ponad 3 miliony dolarów.

Pokemon Quest od przyszłego tygodnia na urządzeniach mobilnych
Pokemon Quest od przyszłego tygodnia na urządzeniach mobilnych

wiadomość21 czerwca 2018

Znamy datę premiery gry Pokemon Quest na urządzeniach mobilnych. Sieciowa produkcja „free-to-start” z popularnymi stworkami w roli głównej zadebiutuje na Androidzie oraz iOS 28 czerwca.

Switch
AND
iOS