Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 4 lipca 2018, 10:13

autor: Osti

Pokemon Quest - „darmowa” gra Nintendo zarobiła 3 miliony w tydzień

Sieciowa produkcja free-to-play z kultowymi stworkami w rolach głównych, Pokemon Quest, od tygodnia dostępna jest na urządzeniach mobilnych. 7 dni wystarczyło, aby tytuł zarobił ponad 3 miliony dolarów.

Pokemon Quest - „darmowa” gra Nintendo zarobiła 3 miliony w tydzień - ilustracja #1

Pokémon Quest udostępnione zostało dla użytkowników urządzeń z Androidem oraz iOS pod koniec czerwca 2018 roku. Od tego czasu grę pobrano ponad 3,5 miliona razy i dokonano zakupów w aplikacji na ponad 3 miliony dolarów. Tytuł pierwotnie ukazał się na konsolę Nintendo Switch, na którą można go pobierać od maja tego roku.

Dane te dostarczone zostały przez zajmujący się analityką rynku aplikacji mobilnych serwis Sensor Tower, który donosi, że 56% zakupów dokonali użytkownicy platformy Apple. Pozostałe 44% przychodów pochodzi oczywiście ze sklepu Google Play. Nie powinno być dla nikogo niespodzianką, że najwięcej w aplikacji wydają Japończycy (31% przychodów), a na drugim miejscu znajdują się obywatele Stanów Zjednoczonych (25%). Podium zamyka Korea Południowa z wynikiem 12% przychodów.

Pokémon Quest jest obecnie w tych krajach jedną z najchętniej pobieranych produkcji. W Japonii stanowi numer jeden w kategorii darmowych aplikacji mobilnych na iOS (w USA zajmuje 18. pozycję, natomiast w Korei Południowej jest na drugim miejscu). Zgodnie z doniesieniami Sensor Tower zajmuje też 52. miejsce pod względem najbardziej dochodowych aplikacji w Japonii i 76. miejsce w Stanach Zjednoczonych.

Nintendo oficjalnie ujawniło światu Pokémon Quest w maju tego roku podczas konferencji w Tokio. Gra zabiera nas na tajemniczą wyspę Tumblecube, którą możemy swobodnie eksplorować i łapać zamieszkujące ją stworzenia. Pokémon Quest charakteryzuje się dość nietypowym (jak na gry z tej serii) stylem graficznym, bardzo przypominającym Minecrafta.

Oprócz zwiedzania i łapania pokemonów, gracze budują i rozwijają własną bazę. Na wyspie można spotkać i wyzywać na pojedynek innych graczy. Walki odbywają się w czasie rzeczywistym, jednak kontrola nad nimi ogranicza się do ładowania paska siły ataku naszego stwora.

Pokémon Quest jest produkcją free-to-play, więc jej pobranie nic nie kosztuje. W czasie zabawy pojawia się jednak możliwość skorzystania z płatnych ułatwień. Za pieniądze gracze mogą na przykład podwoić liczbę znajdowanych składników czy zdobywanych punktów doświadczenia.

Wielka popularność Pokémon Quest może zwiastować sukcesy kolejnych produkcji wydawanych przez Nintendo i The Pokemon Company. Na listopad tego roku zapowiedziano premiery dwóch kolejnych gier o pokemonach: Pokemon Let’s Go, Pikachu! i Pokemon Let’s Go, Eevee! Przygotowywane są przez studio GameFreak i wydane zostaną na Nintendo Switch. Twórcy przewidują ich integrację z mobilnym Pokemon GO, pozwalającą przenosić niektóre stworki między tymi produkcjami.

  1. Oficjalna strona Pokémon Quest
  2. Pokémon Quest w Google Play
  3. Pokémon Quest w App Store
  4. Pokémon Quest dla Nintendo Switch
  5. Oficjalna strona Pokemon Let’s Go