Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2022, 13:58

Pokemony jak złoto, Bayonetta 3 w tym roku - ciekawostki z raportu Nintendo

Nintendo potwierdziło, że Bayonetta 3 żyje i zadebiutuje na rynku w tym roku. Firma pochwaliła się także sukcesami Pokemonów.

W SKRÓCIE:
  • Nintendo potwierdziło, że Bayonetta 3 zadebiutuje jeszcze w tym roku.
  • Firma pochwaliła się również wynikami gier związanych z marką Pokemon.
  • Tytuły te sprzedały się w przeciągu roku w liczbie ponad 30 milionów egzemplarzy.

W najnowszym raporcie finansowym przygotowanym przez Nintendo pojawiło się nieco informacji na temat nadchodzących produkcji. Wśród nich znaleźć można chociażby wyczekiwaną Bayonettę 3.

Firma pochwaliła się także swoimi wynikami. Na szczególną uwagę zasługują dochody związane z marką Pokemon.

Bayonetta 3 nadal powstaje

Bayonetta 3 to tytuł, o którym ostatnio nie było zbyt głośno. Fani serii nie byli karmieni wieloma nowymi informacjami i niektórzy mogli zacząć spekulować, że projekt ma pewne problemy.

Na szczęście Nintendo potwierdziło, że gra nadal powstaje, a jej premiera powoli się zbliża. Według opublikowanego raportu tytuł ma zadebiutować jeszcze w tym roku, więc wygląda na to, że nie zaliczy on opóźnień.

Niestety nie podano dokładnej daty premiery. Nie podzielono się także żadnymi dodatkowymi informacjami na temat gry. Fanom pozostaje więc trailer z ubiegłego roku.

Daty premier gier na Nintendo Switch

W raporcie znalazły się również informacje na temat innych gier, które zadebiutują w 2022 roku na Nintendo Switch. Poniżej znajdziecie ich pełną listę:

Pokemony znoszące złote jaja

Nintendo pochwaliło się także znakomitymi wynikami sprzedaży gier spod znaku Pokemon. Tytuły związane z marką sprzedały się w przeciągu 12 miesięcy (do 31 marca) w liczbie ponad 30 milionów egzemplarzy.

Największy wpływ na ten wynik miały Pokemon Legends: Arceus oraz Pokemon Brilliant Diamond/Shining Pearl. Obie gry odpowiadają za niemal 27 milionów sprzedanych kopii.

Jest to dobry prognostyk na przyszłość. W tym roku na Nintendo Switch zadebiutują bowiem dwie duże gry: Pokemon: Scarlet oraz Violet.

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Na GRYOnline.pl opublikował masę newsów, nieco recenzji oraz trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl oraz pełni funkcję młodszego specjalisty SEO. Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu; później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na nieistniejący już portal filmowy. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów, o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej