Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitch
Okładka Pokemon Scarlet (Switch)
OkładkaPokemon Scarlet (Switch)

Pokemon Scarlet Switch

Pokemon Scarlet to gra RPG z turowym systemem walki, w której przemierzamy duży trójwymiarowy świat o otwartej strukturze, łapiemy stworki, trenujemy je, a potem wystawiamy je do potyczek przeciwko innym pokemonom.

RPG | turowe | Pokemon | kooperacja | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo | Find Your Next Game

Pokemon Scarlet Premiera Switch

18listopada2022

pudełko PL

18listopada2022

Nintendo eShop

18listopada2022

producent: Game Freak wydawca: The Pokemon Company wydawca PL: ConQuest Entertainment a.s. Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Pokemon Scarlet

Pokemon Brilliant Diamond

Temtem

Monster Crown

Pokemon Scarlet to gra RPG stanowiąca część jednego z najpopularniejszych cykli z tego gatunku. Produkcję opracowało studio Game Freak, czyli autorzy poprzednich części.

Tytuł zadebiutował wraz z bliźniaczym Pokemon Violet. Obie pozycje mają w większości taką samą zawartość. Każda z nich posiada jednak kilka unikalnych stworków, więc zdobycie wszystkich wymaga handlu z osobami posiadającymi odmienną edycję niż nasza. Obie wersje oferują również inne stroje dla naszej postaci.

Fabuła

Tym razem przenosimy się do regionu Paldea, gdzie po krótkiej nauce w ogromnej akademii dla trenerów pokemonów dostajemy od dyrektora najważniejsze zadanie. Musimy odnaleźć „własny skarb” – a co to właściwie będzie dla nas znaczyć zależy tylko od nas, bo gra oferuje trzy różne ścieżki fabularne. Odblokowanie ostatniego etapu gry możliwe jest tylko po ukończeniu wszystkich z nich.

Mechanika

Gra stanowi rozwinięcie pomysłów z poprzednich odsłon cyklu. Rozpoczynając przygodę, wybieramy płeć naszej postaci, a następnie wyruszamy w świat łapać pokemony. Musimy rozwijać ich zdolności, a następnie wystawiać je do turowych potyczek przeciwko innym stworkom tego rodzaju.

Na początku zabawy wybieramy startowego pokemona spośród trzech dostępnych. Wśród nich jest Sprigatito (trawiasty kot), Fuecoco (ognisty krokodyl) oraz przypominający kaczkę Quaxly. Potem wyruszamy na przygodę. Po raz pierwszy w przypadku głównych odsłon serii, autorzy zdecydowali się na otwartą strukturę świata, który dzięki temu oferuje znacznie więcej swobody eksploracji niż wcześniej.

Podczas zabawy gracz przemierza lokacje, wypełnia zadania i walczy z dzikimi pokemonami, które po pokonaniu można złapać i dołączyć do swojej kolekcji. Kluczową rolę odgrywają także bitwy przeciwko innym trenerom. Dzięki potyczkom nasi podopieczni gromadzą punkty doświadczenia, co umożliwia im awansowanie na kolejne poziomy rozwoju.

Tryby gry

Gra oferuje zarówno tryb dla pojedynczego gracza, jak i rozgrywki multiplayer.

Kwestie techniczne

Pokemon Scarlet posiada w pełni trójwymiarową oprawę graficzną wykonaną w pełnej kolorów kreskówkowej stylistyce.

Ostatnia modyfikacja 2 stycznia 2023

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 3,9 / 10 na podstawie 54 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.1 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Pokemon Scarlet cena w dniu premiery: 229,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Pokemon Scarlet

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.