Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitch
Okładka Xenoblade Chronicles 3 (Switch)
OkładkaXenoblade Chronicles 3 (Switch)

Xenoblade Chronicles 3 Switch

Trzecia główna część serii jRPG-ów TPP, zapoczątkowanej w 2010 roku. W Xenoblade Chronicles 3 trafiamy do uniwersum łączącego przyszłości światów dwóch poprzednich odsłon cyklu, rozdartego wojną pomiędzy dwiema nacjami – Keves i Agnus.

RPG | TPP | fantasy | science fiction | sandbox | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo | Find Your Next Game

Xenoblade Chronicles 3 Premiera Switch

29lipca2022

pudełko PL

29lipca2022

Nintendo eShop

29lipca2022

producent: Monolith Soft wydawca: Nintendo wydawca PL: ConQuest Entertainment a.s.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Xenoblade Chronicles 3

Risen

Star Ocean: The Second Story R

Fate/Samurai Remnant

Xenoblade Chronicles 3 jest trzecią główną odsłoną popularnego cyklu gier jRPG, zapoczątkowanego w 2010 roku. Produkcja została opracowana przez studio Monolith Soft, które sprawuje pieczę nad serią.

Fabuła

Xenoblade Chronicles 3 zabiera nas w podróż do świata łączącego elementy fantasy i science fiction, pogrążonego w konflikcie pomiędzy dwiema nacjami – Keves i Agnus. Szóstka głównych bohaterów, na czele z Noah i Mio, trafia w sam środek wojennej zawieruchy.

Uniwersum gry łączy w jedną całość przyszłości światów dwóch poprzednich odsłon serii. Produkcję przygotowano jednak w taki sposób, by gracze, którzy nie mieli z nimi styczności, nie czuli się w niej zagubieni.

Mechanika

W Xenoblade Chronicles 3 akcję oglądamy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Tytuł oddaje w nasze ręce rozległy świat, który możemy przemierzać zarówno na piechotę, jak i za sterami maszyn (pokroju łodzi). Jako że łączy on elementy fantasy i science fiction, znajdziemy tu zarówno olbrzymie istoty, jak i potężne mechy walczące na polach bitew.

Motorem gry są zadania popychające do przodu fabułę, którym towarzyszą liczne misje poboczne. Przemierzając malowniczą i różnorodną krainę, często musimy stawać do walki z przeciwnikami. Podczas starć trzeba wykazywać się zmysłem taktycznym i robić dobry użytek z umiejętności poszczególnych postaci. A skoro o zdolnościach mowa – zaimplementowano tu rozbudowany system rozwoju postaci, toteż z czasem rośnie potencjał bojowy naszej drużyny.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Xenoblade Chronicles 3 utrzymano w barwnej, mangowej stylistyce znanej z poprzednich części cyklu.

Ostatnia modyfikacja 1 sierpnia 2022

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,4 / 10 na podstawie 85 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.2 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Xenoblade Chronicles 3 cena w dniu premiery: 229,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Xenoblade Chronicles 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.