Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitch
Okładka Splatoon 3 (Switch)

Splatoon 3 Switch

Splatoon 3 to trzecioosobowa strzelanka, w której gracze kontrolują przypominające humanoidalne ośmiornice stworki, walczące za pomocą kolorowego atramentu. Służy on zarówno do atakowania wrogów, jak i zmieniania właściwości powierzchni na mapach.

Akcji | TPP | sieciowe | TPS | strzelanki | tytuły ekskluzywne Nintendo | Find Your Next Game

Nintendo Switch
Okładka Splatoon 3 (Switch)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Switch:

2022

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Splatoon 3 to trzecia odsłona przebojowego cyklu strzelanek TPP. Tak jak poprzednie dwie części, produkcja została opracowana przez wewnętrzny zespół deweloperski firmy Nintendo.

Fabuła

W Splatoon 3 żegnamy znane z poprzednich odsłon miasto Inkopolis i udamy się do nowego regionu znanego jako Splatlands, w którego centrum znajdziemy metropolię Splatsville.

Mechanika

Pod względem mechaniki gra stanowi rozwinięcie pomysłów z wcześniejszych produkcji z cyklu. Otrzymujemy zatem strzelankę, w której akcja ukazana jest z kamery umieszczonej za plecami bohatera. Postacie graczy mogą przełączać się między dwiema formami: humanoidalną lub przypominającą ośmiornicę. W ten pierwszej mogą wystrzeliwać kolorowy atrament za pomocą różnorodnego uzbrojenia, co służy do atakowania przeciwników oraz zamalowywania otoczenia. To drugie na kluczowe znaczenie, gdyż w drugiej formie stworki potrafią pływać po powierzchniach pokrytych atramentem w swojej barwie, nawet po ścianach i sufitach. W ten sposób uzupełniają również „amunicję”. Natomiast pływanie po atramencie wroga powoduje obrażenia i jest znacznie wolniejsze.

Zabawę urozmaica system rozwoju, pozwalający odblokować zdolności, bronie i stroje, które wpływają na statystyki postaci.

Trzecia część cyklu oferuje wiele nowości. Arsenał wzbogacił się o sporo dodatkowych zabawek, w tym o łuki. Rozbudowie uległ także system ruchu oraz opcje modyfikowania wyglądu postaci.

Tryby gry

Gra oferuje kampanię dla pojedynczego gracza oraz rozgrywki wieloosobowe. W multiplayerze głównym trybem zabawy pozostał znany z poprzednich części Turf War, w którym walczą ze sobą dwie czteroosobowe drużyny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Splatoon 3

odpowiednia dla każdego wieku

Nadchodzi Splatoon 3 z nowym miastem i uzbrojeniem
Nadchodzi Splatoon 3 z nowym miastem i uzbrojeniem

wiadomość18 lutego 2021

W trakcie Nintendo Direct zapowiedziano Splatoon 3. Kolejna odsłona cyklu zmierza tylko na Switch i ukaże się w przyszłym roku.