Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitch
Okładka Splatoon 3 (Switch)
OkładkaSplatoon 3 (Switch)

Splatoon 3 Switch

Splatoon 3 to trzecioosobowa strzelanka, w której gracze kontrolują przypominające humanoidalne ośmiornice stworki, walczące za pomocą kolorowego atramentu. Służy on zarówno do atakowania wrogów, jak i zmieniania właściwości powierzchni na mapach.

Akcji | TPP | sieciowe | TPS | strzelanki | tytuły ekskluzywne Nintendo | Find Your Next Game

Splatoon 3 Premiera Switch

9września2022

pudełko PL

9września2022

Nintendo eShop

9września2022

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: ConQuest Entertainment a.s.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Splatoon 3

Fortnite

Overwatch 2

Splatoon 2

Splatoon 3 to trzecia odsłona przebojowego cyklu strzelanek TPP. Tak jak poprzednie dwie części, produkcja została opracowana przez wewnętrzny zespół deweloperski firmy Nintendo.

Fabuła

W Splatoon 3 żegnamy znane z poprzednich odsłon miasto Inkopolis i udajemy się do nowego regionu znanego jako Splatlands, w którego centrum znajdziemy metropolię Splatsville. Kampania w Splatoon 3 rozgrywa się pięć lat po wydarzeniach ukazanych w Splatoon 2. Po raz kolejny musimy w niej walczyć z zagrożeniem, jakie stwarzają groźni Octarianie. Obszarem, który przyjdzie nam dość dokładnie zwiedzić, są rozmaite wyspy tworzące wspólnie region Alterna.

Mechanika

Pod względem mechaniki gra stanowi rozwinięcie pomysłów z wcześniejszych produkcji z cyklu. Otrzymujemy zatem strzelankę, w której akcja ukazana jest z kamery umieszczonej za plecami bohatera. Postacie graczy mogą przełączać się między dwiema formami: humanoidalną lub przypominającą ośmiornicę. W ten pierwszej mogą wystrzeliwać kolorowy atrament za pomocą różnorodnego uzbrojenia, co służy do atakowania przeciwników oraz zamalowywania otoczenia. To ostatnie ma kluczowe znaczenie, gdyż w drugiej formie stworki potrafią pływać po powierzchniach pokrytych atramentem w swojej barwie, nawet po ścianach i sufitach. W ten sposób uzupełniają również „amunicję”. Natomiast pływanie po atramencie wroga powoduje otrzymywanie obrażeń i jest znacznie wolniejsze.

Zabawę urozmaica system rozwoju, pozwalający odblokować zdolności, bronie i stroje, które wpływają na statystyki postaci.

Trzecia część cyklu oferuje trochę nowości. Arsenał wzbogacił się o sporo dodatkowych zabawek, w tym o łuki. Rozbudowie uległ także system ruchu oraz opcje modyfikowania wyglądu postaci.

Tryby gry

Gra oferuje kampanię dla pojedynczego gracza oraz rozgrywki wieloosobowe. W multiplayerze głównym trybem zabawy pozostał znany z poprzednich części Turf War, w którym walczą ze sobą dwie czteroosobowe drużyny. Ponadto popularny tryb Salmon Run jest teraz dostępny bez przerwy, a nie tylko w wyznaczonych godzinach.

Ostatnia modyfikacja 9 września 2022

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-8  

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.1 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Splatoon 3 cena w dniu premiery: 219,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Splatoon 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.