Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2021, 08:49

Nadchodzi Splatoon 3 z nowym miastem i uzbrojeniem

W trakcie Nintendo Direct zapowiedziano Splatoon 3. Kolejna odsłona cyklu zmierza tylko na Switch i ukaże się w przyszłym roku.

Zakończona kilka godzin temu najnowsza edycja prezentacji Nintendo Direct tradycyjnie obfitowała w zapowiedzi nowych projektów. Duże emocje wzbudziło zwłaszcza ujawnienie Splatoon 3, czyli najnowszej odsłony przebojowego cyklu strzelanek.

Gra zmierza wyłącznie na konsolę Nintendo Switch. Niestety, fani serii muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż premiera zaplanowana została dopiero na przyszły rok. W Splatoon 3 pożegnamy znane z poprzednich odsłon miasto Inkopolis i udamy się do nowego regionu znanego jako Splatlands, w którego centrum znajdziemy metropolię Splatsville.

Trzecia część cyklu ma zaoferować wiele nowości. Arsenał wzbogaci się o sporo dodatkowych zabawek, w tym o łuki. Rozbudowaniu ulegnie także system ruchu oraz opcje modyfikowania wyglądu postaci. Głównym trybem rozgrywki pozostanie Turf War, w którym zmierzą się dwie czteroosobowe drużyny. Niestety, na tym kończą się ujawnione informacje. Więcej konkretów poznamy w późniejszym terminie.

  1. Splatoon 3 – oficjalna strona gry.