Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2021, 09:25

Square Enix zapowiada Project Triangle Strategy; gra twórców Octopath Traveler trafi na Switcha

Project Triangle Strategy to nowy tytuł Square Enix, który trafi wyłącznie na Switcha. Tym razem twórcy Octopath Traveler na tapet wzięli gatunek taktycznych jRPG.

W SKRÓCIE:
  1. Square Enix zapowiedziało Project Triangle Strategy - nową grę twórców Octopath Traveler.
  2. Tytuł dostępny będzie wyłącznie na Switchu. Wersję demo możecie pobrać już dzisiaj.

Project Triangle Strategy jest nową grą Square Enix, która powstaje pod przewodnictwem Tomoyi Asano (twórca m.in. serii Bravely Default i Octopath Traveler). Tytuł trafi wyłącznie na konsolę Nintendo Switch w 2022 roku. Wydawcą gry poza Japonią będzie Nintendo.

Project Triangle Strategy to drugi, po Octopath Traveler, tytuł powstający w ramach serii ochrzczonej przez Square Enix mianem HD-2D. Tym razem mamy jednak do czynienia z taktycznym jRPG-iem, inspirowanym Final Fantasy Tactics i Tactics Ogre.

Fabuła skupi się wokół trzech nacji rywalizujących ze sobą o kończące się zasoby. Rozgrywka toczyć będzie się w turach na wielopoziomowych planszach, które będziemy mogli wykorzystać na swoją korzyść - np. stojące w wodzie jednostki porazimy prądem, wykorzystując do tego czar błyskawicy..

W Nintendo eShop udostępniono wersję demonstracyjną gry, więc osoby posiadające Switcha mogą już teraz sprawdzić, jak wypada Project Triangle Strategy.

  1. Strona Project Triangle Strategy w serwisie Nintendo